Güncel:
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Çalışma Başlattı
Çalışma ile ilgili detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız. Haberevet.com'u takipte kalın...

Show TV
 ekranlarından yapılan duyurudu da Erken Emeklilikle ilgili çalışmanın başlatıldığı ve çalışmanın tüm hızı ile devam ettiği belirtildi.

Emeklikte Yaşa Takılanlar ve  emekli primi fazla olanların  daha fazla maaş alması için çalışma başlatıldı.  Kesintili maaşlar da dündemde.  Maliye ve Ekonomi bakanlarının görüşleri alınacak ve sonuca varılacak.


TAKİP ETMEK İÇİN GRUBUMUZA KATILIN - TIKLA KATIL

BENZER HABER:

Süleyman Kurt Emeklilikte Yaşa Takılanların sesinin daha çok duyulacağını söyledi. İşte yazısı:

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) adını bu aralar sıkça duyacağız galiba. Ankara’da iki hafta önce ülkemizin dört bir tarafından gelen yüzlerce! İnsanın eylemi sırasında bende oradaydım. Daha doğrusu bende katıldım o eyleme. Antalya’dan,Bursa’dan,İzmir’den,Kayseri’den kendi ceplerinden otobüs tutarak gelen bu insanlar ‘ HÜKÜMETTEN ‘ ne istiyorlar acaba? Gerçi eylemimiz birazda ‘ GEZİ PARKI GÖSTERİLERİ ‘ arasında biraz güme gittiyse de yinede DOĞRU BİR AMAÇ için insanların nasıl bir araya gelebildiğini de test etmiş olduk. Artık ortalıkta koyun gibi güdülmeye hazır olmayanların bulunduğunu görmek oldukça gurur vericiydi.
Hükümet bu mesajı almamış görünüyor. Ancak insanlar bu konuda ne düşünüyor,bunları bilmekte fayda var.
Kayseri’den gelen bir arkadaş(adını özellikle yazmıyorum): “ ben son seçimde oyumu AKP’ye vermiştim,hatta tüm ailece de AKP ye çalışmıştık. Orada aldığımız oy ortada,o başarıda bizim de payımız var yani. Ben sayın başbakan’ın o evde zor tuttuğumuz % 50 nin içindeyim anlayacağın.ama bak ben bu eylemdeyim.demek ki o % 50 net bir gerçek değil. Sen benim hakkım olanı vermeyerek mi ADALET&KALKINMA sağlayacaksın. Eğer yeterli param olsaydı tüm ailece bu eyleme gelecektik”.
Antalya’dan gelen bir dost:”nasıl olurda böylesi haklı bir istek hükümet tarafından göz ardı edilir anlamak mümkün değil. Bu adamlar MAĞDUR OLDUKLARI için seçmenin gözünde bir prim yapmışlardı. 11 yıl önce DSP-ANAP-MHP koalisyonunu başarısızlıkla suçlayıp,SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ‘ OKUYAN’ı suçlayanlar şimdi onun çıkardığı yasa üzerinden kendi insanına zulüm ediyorlar. Biz AKP’yi bu uygulamaları düzeltsin diye göreve getirdik,bu kadarını o koalisyon da yapardı zaten. Yarın seçim olduğunda son dakika yalanlarına hiç kimse itibar etmez,unutulmasın”.
İzmir’den büyük bir grupla gelenlerden bir dost:” olayın ciddiyeti henüz anlaşılmadı galiba. Biz buraya piknik yapmaya gelmedik,öyle ben iktidarım demekle iktidar olunmuyor. Güya ekonomide büyükmüşüz,güya kişi milli gelirimiz artmış filan… hikaye bunlar ARAP SERMAYESİ bir geri gitmek isterse o zaman anlaşılır bu ülkenin gerçek ekonomisi. Hükümet artık bu soruna gerçek bir çözüm bulsun. Yüz binlerce insan EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILDI,bunlar aileleriyle birlikte seçmen olarak iktidar değiştirecek sayıya ulaşır. Buraya gelenler CHP li değil, gerçek mağdur. Ve bir çoğu da seçimlerde AKP ye oy verenler,hala bunu dahi anlayamayan insanlar mı bizi yönetiyor?”.
Kayseri’den gelen ve başladığı ölüm orucunu ilin emniyet müdürü ve belediye başkanının yoğun istekleriyle şimdilik sonlandıran HASAN SAĞLAM’a büyük sevgi gösterisi yapıldı. Adam ayakta zor duruyordu ama KAYSERİ’den ANKARA’ya bir amaç uğruna gelmiş.
Ben yıllarca ticaret nedeniyle insanlarla yoğun iç içe oldum,kimin nasıl bir ruh halinde olduğunu iyi anlarım. Orada siyaset yok,orada kişisel bir hırs-ego yok. Orada koltuk kavgası değil ekmek kavgası var. Adam/kadın yaşı dolmuş,prim gün sayısı dolmuş ama bir türlü emekli edilmediği için İSYAN EDİYOR. Öfkesi ;SURİYE’den gelenlere yapılan yardımlara değil,eğer gerçekten güçlü bir ülkeysek niye KENDİ İNSANINA hak ettiğini vermediği için.
Oradaki toplanan insanlardan çok daha fazlası PARASIZLIK YÜZÜNDEN gelemeyenler. İşte asıl sorun çıkaracak olan kesim de o insanlar. Çok güzel bir atasözümüz var’ AĞIR ATIN ÇİFTESİ PEK OLUR’.
O insanlar şu anda kim bilir nasıl bir çaresizlik içinde kıvranıyor bilen var mı? Ailesine bakmakla yükümlü olan bir babanın dramını anlamayan bir insan,nasıl kasım kasım ben MÜSLÜMANIM diye bilir?
Orada yapılan beddualar mutlaka ARŞA ULAŞIR,buna eminim,de sonun da ne olur onu bilemem. Bu ülke çok despot yönetimler gördü ve sonunda cezayı kesmeyi bildi,bilmem ANLATABİLDİM Mİ?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
olgun kaymakçı 1 yıl önce

yaşa takılan lütfen emeklı olalım köyümüze dönlim dünya kadar işsiz var

Afşin'deki Korkunç Trafik Kazasında 1 Kişi...
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde iki otomobil kafa kafaya çarpıştı. Meydana gelen korkunç trafik kazasında...

Haberi Oku