Güncel:
2013 Hac Kura Sonuçları Belli Oldu!.. İşte TC Kimlikle Sorgulama Ekranı - Hac Kayıtları

2013 HAC KURA SONUÇLARI - HAC KAYITLARI

 - Kura sonuçlarını haberin en altında bulunan sorgulama ekranında TC Kimlik numaranızla sorgulatabilirsiniz.

Hac kuraları 2013 açıklandı. Hacı adayları isminin çıkıp çıkmadığını sorgulama yaparak öğrenebiliyor. Siz de kurada adınızın çıkıp çıkmadığını öğrenmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. 
 
Hac ibadeti ve turlarla alakalı bilgileri 444 15 37 numaralı telefondan alabilirsiniz. 
 
Öte yandan Erzurumlu hacı adaylarının canlı yayında izleyeceği hac kura çekimi yarıda kaldı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın canlı olarak verdiği hac kuralarının, uydu bağlantısının teknik nedenlerle kesilmesi üzerine yarıda kaldı.
 
Kutsal topraklarda hac vazifesini yerine getirmek için ülke genelinde 1 milyon 372 bin 231 kişi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hac kayıt kuralarını büyük bir heyecanla takip etti.
 
Erzurum İl Müftülüğü, hacı adaylarına kura heyecanını yaşatmak amacıyla Müftülük Çok Amaçlı Salonu'nda canlı yayın üzerinden kura çekimini verdi. Günün erken saatlerinde Müftülük Çok Amaçlı Salonu'na gelen onlarca hacı adayı, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan canlı sunulan kura çekimini heyecanla takip etmeye başladı. Kurada Ankaralı hacı adaylarının çekilişinin yapılması ve isimlerinin okunması esnasında canlı yayına teknik nedenlerle son verildi. İsimlerinin okunmasını bekleyen hacı adayları hayal kırıklığı içerisinde müftülükten ayrıldı.

 
İl Müftü Yardımcısı Abdurrahman Kotan, Erzurumlu hacı adaylarına kura heyecanını yaşatmak için günler öncesinden Çok Amaçlı Salon'da gerekli teknik hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Teknik bir nedenle kura çekiminin tamamının canlı olarak uyduğu üzerinden verilemediğine vurgu yapan Kotan, "Teknik bir problemle hacı adaylarımıza kura heyecanını yaşatamadığımız için üzgünüz. Problem müftülük ya da Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan kaynaklanmadı. Sebebi tam olarak henüz belirlenemeyen uydu kanalındaki teknik nedenle kura çekimi yarıda kaldı." diye konuştu.
 
Müftü Yardımcısı Kotan, hacı adaylarının bugün akşam 20.00'den itibaren diyanetin web sitesi üzerinden hac kayıt kuralarının kesin sonucunu görebileceklerini de dile getirdi.
 
Hac sezonunda ülke genelinde Türkiye'den 74 bin, Erzurum'dan ise bin kişinin gideceğini de ifade eden Kotan,"İlimizde yaklaşık 18 bin hacı adayımız vardı. Bunlardan yaklaşık bin tanesi kura sonucu haca gidebilecek. Kurada isimleri çıkanlar 8- 19 Nisan tarihleri arasında müftülüğümüze müracaat ederek kesin kayıtlarını yaptırabilirler." şeklinde konuştu.

BURADAN SORGULAMA YAPIN!..

Hac kura sonuçları Diyanet tarafından açıklandı. Diyanetin açıkladı Hac kura sonuçlarını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Tıkla Hac kayıtlarını sorgula.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Necdet Paşa:2 bin yıllık bu şerefli formaya...
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel bugün KKK Balıkesir Astsubay MYO'dan mezun olan astsubayların diploma törenine...

Haberi Oku