GÜNÜN MANŞETLERİ


Hangi Bakanlar Değişti? Hangi Bakanlar Yerini Korudu?

Hangi Bakanlar Değişti? Hangi Bakanlar Yerini Korudu?

24.01.2013 19:26:00

Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasındaki sürpiz zirve sonrası beklenen Kabine revizyonu gerçekleşti. Değişen Bakanlar... Yerini koruyan bakanlıklar ve Değişen bakanlıklar şöyle...

Bugün öğleden sonra Köşk’e çıkan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü. Görüşmenin ardından yapılan yazılı açıklamada kabinedeki değişiklik duyuruldu.

İŞTE KABİNE REVİZYONU SONRASI DEĞİŞEN BAKANLAR

Açıklamaya göre kabinede 4 bakan değişti. İçişleri Bakanlığına Mardin milletvekili Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanlığına Adan Milletvekili Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı’na Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Sağlık Bakanlığına Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu getirildi.

Muammer Güler İçişleri Bakanlığı'na, Kültür ve Turizm Bakanlığına Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı'na Nabi Avcı, Sağlık Bakanlığı'na Mehmet Müezzinoğlu getirildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i kabul etti. Görüşme sonrası Başbakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada ise, hükümette revizyon olduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i kabul etti. Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen görüşmeden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel ayrıldıktan sonra da Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan bir süre daha başbaşa görüştü. Görüşme sonrasında yapılan yazılı açıklamada, hükümette değişiklik yapıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: "Mevcut hükümette bugün yapılan kabine değişikliğiyle İçişleri Bakanlığı görevine Mardin Milletvekili Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine Adana Milletvekili Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı görevine Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Sağlık Bakanlığı görevine ise Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinlioğlu atanmış bulunmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyrulur."

Etiketler : Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Değişikliği, Değişen Bakanlıklar, Haber, Haberi, Haberleri

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR