Siyaset:
Genel af çıkacak mı?..4. Yargı paketi ne zaman belli olacak?..
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Meclis'te dinlemelerle ilgili kurulması öngörülen komisyon hakkında "AK Parti grubu bu konudaki halktan gelen talebi dikkate alarak böyle bir araştırma komisyonu kurulması konusunda araştırma önergesi teklifinde bulundular." dedi.

Genel af gündemde yok

Bozdağ başka bir soru üzerine hükümetin genel af ile ilgili bir çalışması bulunmadığını belirterek, "Hükümetin gündeminde böyle bir konu yok. Tamamen yalan beyanlar."

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ana dilde savunmayı öngören yasa tasarının gelecek hafta salı günü Meclis Genel Kurulu'nda görüşüleceğinin hatırlatılarak, "İçeriğinde bir değişiklik olacak mı? şeklindeki soru üzerine Bozdağ, "Herhangi bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. Komisyonda görüşüldüğü şekli ile büyük ihtimalle Genel Kurul'da yasalaşacaktır." dedi.

4. Yargı paketinde çalışma devam ediyor

"4. Yargı paketinde durum nedir? Genel Kurul'a ne zaman gelecek?" sorusuna karşılık Bozdağ, "Onunla ilgili Bakanlık çalışıyor ama henüz Bakanlar Kurulu'na gelmedi." ifadesini kullandı. Bazı konular üzerinde çalışma yapılması gerektiğini söyleyen Bozdağ, "Bakanlık onunla ilgili çalışmayı yapıyor. Çalışmalar bittiğinde gündeme gelecek." dedi. Konuyla ilgili bir takvim verilmesinin doğru olmadığını aktardı.

Dinlemeler ile ilgili komisyon

Dinlemeler ile ilgili kurulması öngörülen komisyon hakkında Bozdağ, şunları dile getirdi: "Bu konuya Meclis 23. Dönemde de bir komisyon kurarak el atmıştı.

O dönemde bir rapor ortaya çıktı. O rapor çerçevesinde bir takım çalışmalarda yapıldı. Ama Türkiye de yasa dışı dinlemeler konusunda herkesin şikayeti var, herkesin itirazı var. Bu konuda siyasal partilerin talepleri var.

AK Parti grubu da bu konudaki halktan gelen talebi dikkate alarak böyle bir araştırma komisyonu kurulması konusunda araştırma önergesi teklifinde bulundular. Meclis sanırım gelecek hafta Salı günü, komisyon kurulması konusunu görüşecek.

Karar aldığı takdirde komisyon oluşacak. Konu Meclis tarafından bir kez daha detaylı şekilde değerlendirilecek. Ortaya çıkan rapor da bu konuda bundan sonra yapılması gereken çalışmalar konusunda yol gösterici olacaktır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Hatice Selim 2 yıl önce

yaşım 19 kocam 13 aydır içerde ve 15 sene ceza aldı yalvarırım af çıkarın 4.yargı paketide açılsın artık

Misafir Avatar
ali 2 yıl önce

sayın başbakanım elinize aldınız ap yatıyorsunuz ap kalkıyorsuz yeter ya birazda sucsuz yere yatanları dusun artık biran once 4 pakete ne varsa acıklayın

Misafir Avatar
betül 2 yıl önce

artık yeter vicdanınızın sesidinleyin af verin kader mahkumların yüzü gülsün son bi şans daha

Misafir Avatar
CANTÜRK 2 yıl önce

BENİM TEYZEM CEZA EVİNDE 4. YARGI PAKETİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK LÜTFEN ÇIKARIN

Misafir Avatar
CANTÜRK 2 yıl önce

PAKET NE ZAMAN BELLİ OLACAK OLUR OLMAZ HANGİ KANALDA ÇIKACAK MERAK EDİYORUM LÜTFEN HEMEN ÇIKARIN

Misafir Avatar
ilknur 2 yıl önce

af istiyorumm

Misafir Avatar
halil 2 yıl önce

ben ve eşim kayın biraderim için kahrolduk ne olur 4.yargı paketi çiksin herkes sevinsinher insan sevdiğine kavuşsun

Misafir Avatar
emir 2 yıl önce

hayatımda ilkdefa mahkemeye çıktım.kavgadan dolayı 3yıl 9a9 ceza verdiler.suçsuz yere içeri gircem.cocuğum yolumu gözleycek.adaletin doğrusu bumu?nasıl bi ülkede yaşıyoz.katil değilim.gaspçı,terörüst değilim.bukadar büyük suç vermek adaletmi.neden vatanımdan soğutuyor bu adaletsizlik.illaki katilmi olmalıyız.ne olur büyüklerim ülkemden çocuğumdan beni koparmayın.bizide görün.işimden eşimden evimden etmeyin adalet istiyorum.hz ömer adaletini istiyorum

İşte Erdoğan'ın mal varlığı
Türkiye'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan bugün düzenlenecek olan görev teslim...

Haberi Oku