Yaşam:
Bugün okullar tatil mi... Kar tatili 8 Ocak 2013
DÜNDEN BERİ İSTANBUL'DA ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI SONUCU ÖĞRENCİLER TATİL HABERİ BEKLİYORDU. VALİLİK BEKLENEN HABERİ VERDİ. İSTANBULDA OKULLAR TATİL EDİLDİ.

İSTANBUL'DA OKULLARA KAR TATİLİ
 
İstanbul Valiliği, kar yağışı sebebiyle anaokulları ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Gelen kar tatili haberine İstanbullu öğrenciler sevindi.
 
Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, ''Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen zaman zaman etkili kar yağışının halen kesintilerle birlikte devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 8 Ocak 2013 Salı günü anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür'' denildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilerin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı ifade edildi.


 
NEVŞEHİR'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ.

Nevşehir kent merkezinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sabah saatlerinden itibaren kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, il merkezi ile bağlı belde ve köylerdeki ilköğretim ve ortaöğretim okullarının yarın tatil edildiği bildirildi.
 
Bu arada, Nevşehir Valiliğinden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle kamuda çalışan hamile ve engelliler ile kronik rahatsızlığı bulunanlar da yarın bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

 
 
DÜZCE'DE EĞİTİME 1 GÜNLÜK ARA
 
Düzce'de yoğun kar sebebiyle ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiği bildirildi. 
 
NİĞDE'DE OKULLAR TATİL
 
Niğde'nin Bor ilçesinde hava muhalefeti sebebiyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi. 
 
Niğde Valiliği'nden yapılan açıklamada, pazartesi gününden beri etkili olan kar yağışının ardından çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığı, yağışın aralıksız olarak devam etmesi nedeniyle yollarda çalışma yapılmasında güçlük çekildiği belirtildi. İlçe merkezinde kar 20 santimetreyi, yüksek kesimlerde 40 santimetreyi buldu. Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü, şoförlerin kar lastiksiz ve zincirsiz yola çıkmamalarını istedi. Bor'a bağlı 12 köy yolu da ulaşıma kapandı.
 
ZONGULDAK'TA EĞİTİME KAR ENGELİ, TATİL
 
Zonguldak'ın merkezinde ve köylerindeki tüm okulların kar sebebiyle bir gün tatil edildiği açıklandı. 
 
Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Zonguldak'ın merkezi, beldeleri ile köylerindeki tüm okullardaki eğitim ve öğretime, şiddetli kar yağışı ve ulaşıma kapanan yollar sebebiyle 1 gün süre ile ara verildiğini söyledi. Özbek, Alaplı, Ereğli ve Gökçebey ilçelerinde de okulların tatil edildiğini belirtirken, Çaycuma ve Devrek ilçelerinde ise 8 Ocak Salı günü sabah saatlerindeki hava durumuna göre tatil edilebileceğini ifade etti.

 
VARTO'DA OKULLAR 2 GÜN TATİL
 
Muş'un Varto ilçesinde okullar 2 gün süre ile tatil edildi. Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeni ile Varto ve bağlı köylerde okullar Pazartesi ve Salı günü için tatil edildi.
 
Varto Kaymakamı Tahir Şahin, aşırı kar yağışı dolayısı ile okulları 2 gün süre ile tatil ettiklerini açıklayarak, cumartesi günü başlayan kar yağışının aralıksız olarak devam ettiğini açıkladı. Şahin, kar yağışının durması halinde eğitim ve öğretimin Çarşamba günü yeniden başlayacağını söyledi.
 
KARS'TA DA OKULLARA KAR TATİLİ
 
Kars Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada elverişsiz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personellerin 7-8 Ocak günleri idari izinli sayılacakları bildirildi.
 
Ayrıca il genelinde faaliyet gösteren bütün örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 7-8 Ocak günleri eğitime ara verileceği ve okulların Çarşamba günü eğitimlerine devam edecekleri kaydedildi.
 
HAKKARİ'DA KAR TATİLİ
 
Hakkari Valiliği İl Hıfzı Sıhha Kurulu kararıyla, Hakkari Merkez ile Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
 
Akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle onlarca köy ve mezra yolunun ulaşıma kapandığı Hakkari'de akşam saatlerinde Vali Yardımcısı Önder Bozkurt, başkanlığında toplanan Hıfzı Sıhha Kurulu kararını açıkladı. Alınan karar doğrultusunda Hakkari merkez ile Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini belirtildi.
 
AĞRI'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ
 
Ağrı Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki köy ile YİBO'lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarını tatil ettiğini açıkladı.
 
Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle; il merkezine bağlı eğitim kurumları hariç; köylerimiz ile YİBO'lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarımız için 7-8 Ocak 2013 tarihlerinde (Pazartesi ve Salı günleri) iki gün süreyle, Tutak ve Hamur ilçelerimizde; ilçe merkezleri hariç, YİBO'lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarımız 7 Ocak 2013 tarihinde (Pazartesi günü) bir gün süreyle, Eleşkirt ilçemizde ilçe merkezi ile bütün köy okulları 7 ocak 2013 tarihinde (pazartesi günü) bir gün süreyle tatil edilmiştir" denildi.
 
ERZURUM'DA OKULLAR TATİL
 
Erzurum'da merkez ilçeler Yakutiye, Palandöken ve Aziziye'nin ardından il genelinde okulların 1 gün tatil edildiği duyuruldu.
 
Erzurum İl Kriz Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Kar Yağışı nedeniyle, Erzurum il genelinde okul öncesi, ilköğretim, özel eğitim merkezleri ve liseler, 07 Ocak 2013'te bir gün süreyle tatil edilmiştir." ifadelerine yer verildi.
 
Atatürk Üniversitesi'nde eğitime ara
Atatürk Üniversitesi'nde (AÜ) kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. AÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm fakülte ve yüksekokullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
 
Açıklamada, akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışının ulaşımda aksamalara neden olduğu ifade edilerek, öğrencilerin 8 Ocak Salı günü ders başı yapacakları kaydedildi.
 
TUNCELİ'DE OKULLAR TATİL
 
Tunceli'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 4 ilçede okullar 2 gün, 1 ilçede ise 3 gün süreyle tatil edildi.
 
Tunceli'de iki günden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle, İl Sağlık Kurulu'nun aldığı karar gereği, il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar ile Ovacık, Pülümür, Nazımiye ve Hozat ilçelerinde yarından itibaren iki gün tatil edilirken, Mazgir ilçesinde ise bugünden itibaren 3 gün süreyle tatil edildi.
 
Ayrıca kar yağışı nedeniyle engelli ve hamile kamu personelinin de iki gün idari izin verildiği belirtildi.
 
ERZİNCAN'DA EĞİTİME KAR ARASI
 
Erzincan'da iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle eğitim-öğretime bir gün ara verildi. Kar yağışının yoğun şekilde yaşandığı Tercan ve Çayırlı ilçelerinde de okullar bir gün süresince tatil edildi. 
 
Kar kalınlığının 30 santimetreye yaklaştığı Erzincan şehir merkezinde ve Tercan ile Çayırlı ilçelerinde okullar bugün tatil edildi. Kar yağışının hayatı olumsuz yönde etkilemesi, öğrencilerin okullarına gitmekte zorlanması nedeniyle Erzincan Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda, tüm ilk, orta ve lise dengi okullarda eğitim öğretime 1 gün ara verildi. Yoğun yağış hayatı zaman zaman olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.
 
BİNGÖL
 
Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezi ve ilçelerindeki okullar 1 gün tatil edildi.
 
BAYBURT
 
Bayburt'ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Bayburt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte önceki gün başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışının hayatı olumsuz etkilemeye devam ettiği bildirildi.
 
Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve ilçelerde eğitime 7 Ocak Pazartesi günü ara verildiği kaydedildi. Öte yandan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziyeddin Babacan, kentte kar nedeniyle 165 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti.

 
KAHRAMANMARAŞ'TA EĞİTİME ARA
 
Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde eğitime bir gün ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 8 Ocak'ta eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle, okullar bir gün tatil edildi.
 
Elbistan'da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonunda okulların bir gün süreyle tatil edilmesine karar verildi. Çarşamba günü öğrenciler ders başı yapacak
 
ÜNYE'DE TATİL
 
Ünye'de yoğun kar yağışı nedeniyle merkez hariç belde ve köylerde okullar 1 gün tatil edildi. Ünye ve çevresinde gün boyu yağan kar, 15-30 cm arasına ulaşınca eğitime bir gün ara verildi. 
 
Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Ünye'nin yüksek kesimlerinde gün boyu yağan kar 15-30 cm kalınlığına ulaştı. Bu nedenle kaymakam beyin onayıyla merkez hariç Ünye'ye bağlı belde ve köylerde okullar 1 gün tatil edildi. Kar yağışının durumuna göre sonraki günlerde tatil olup olmayacağına karar verilecek' dedi..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
burak 2 yıl önce

8 ocak 2013 okullar tatilimi

Misafir Avatar
neslihan perendir 2 yıl önce

kocaeli de okulların kaç gün tatil olduğunu da yazın lütfen

Misafir Avatar
dsy7 2 yıl önce

8ocak erzurumun okulu tatilmi

25 Yaşında Çocuğum Olmuyor Diye İntihar...
Rabia ve Oktay Altun çifti iki yıl önce evlendiler. Çiftin çocukları olmadı ve doktora başvurdular. Annelik...

Haberi Oku