Güncel:
Okullar kar tatil edildi mi, Hangi İllerde kar tatili var 07 01 2013
Tunceli'de okullara kar tatili
Yağan yoğun kar nedeniyle Tunceli ve merkeze bağlı köylerde, okullar 2 gün tatil edildi. Tunceli'de okullara kar tatili. 
 
Tunceli’de cumartesi günü başlayan yoğun kar yağışı devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle Tunceli-Pülümür karayolunda ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 
Kars'ta okullara 2 günlük kar tatili

Kars'ta yağan yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli tüm okullar 2 tatil edildi.
Kar yağışı Kars'ta eğitime ara veilmesine sebep oldu. Kars'ta da okullara kar tatili.

Valilik'ten yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının devam etmesi üzerine tatil kararı alındı. İl merkezi, ilçe ve köylerdeki tüm okullar, pazartesi ve salı günü için 2 süreyle tatil edildi. Kars'taki okullarda eğitim- öğretime 9 Ocak çarşamba günü başlanacak.
 
 Erzurum'da okullar 1 gün tatil

Kar yağışından dolayı Erzurum'un merkez ilçelerinde okullar 1 gün tatil edildi. 
 
    Erzurum, kışa teslim oldu. Şehir merkezinde kar kalınlığı 40 santime ulaştı. İl Kriz Merkezi, 7 Aralık'ta Aziziye, Yakutiye ve Palandöken ilçelerinde okul öncesi, ilköğretim, özel eğitim merkezleri ve liselerde eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu.
 
Muş'taOkullara Bir Günlük Kar Tatili

Muş 'ta okulları yarın tatil mi? Kar yağışı nedeni ile tüm Şehirler etkilenmiş durumda. Kar yağışının etkili olmasından dolayı Muş'ta merkez ve merkeze bağlı köylerde okullar Pazartesi günü için tatil edildi. Kar yağışı durmazsa 08 01 2013 Salı tarihinde de okullar tatil edilebilir.
 
 
Hakkari'de okullar 1 gün tatil edildi
Hakkaride etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Şehir merkezinde kar kalınlığının 45 santimetreyi ulaşırken yüksek kesimlerde 1,5 metreyi buldu. 
 
Aşırı kar yağışı nedeniyle Hakakri'ye bağlı 132 köy ve 375 mezra yolu ulaşıma kapandı. Eğitime ise 1 günlük ara verildi. 
 
Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada; Hakkari merkez ve merkeze bağlı köyler ile, Yüksekova merkezi ve bağlı köyleri ve Çukurca ve bağlı köylerinde kar yağışı nedeni ile eğitime 1 günlük ara verildiği belirtildi.
 
 Ağrı'da okullar kar nedeniyle 2 gün tatil edildi
Ağrı valiliğinden yapılan açıklama şöyle;
limizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle; 
 
            İl Merkezine bağlı eğitim kurumları hariç; Köylerimiz ile YİBO’lar ve Taşıma Merkezi İlköğretim ve Ortaöğretim okullarımız için 07-08 Ocak 2013 tarihlerinde (Pazartesi ve Salı günleri)  iki gün süreyle, 
 
            Tutak ve Hamur İlçelerimizde; İlçe merkezleri hariç, YİBO’lar ve Taşıma Merkezi İlköğretim ve Ortaöğretim okullarımız 07 Ocak 2013 tarihinde (Pazartesi günü) bir gün süreyle,           
 
            Eleşkirt İlçemizde İlçe Merkezi ile bütün Köy Okulları 07 Ocak 2013 tarihinde (Pazartesi günü) bir gün süreyle tatil edilmiştir.  
 
            Kamuoyuna duyurulur. 
 
Gümüşhane'de taşımalı eğitime 1 günlük kar tatili
Gümüşhane Milli Eğitim sitesinideki habere göre,Yoğun kar yağışı sebebi ile merkez ilçede bulunan, öğrenimini taşıma kapsamında sürdüren İlkokul/Ortaokul ve Lise öğrencileri için 07/01/2013 (Pazartesi) 1  gün süre ile eğitim öğretime ara verilmiştir denildi.

ELEŞKİRT
 
Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
 
Alınan bilgiye göre, ilçedeki aşırı kar yağışı sebebiyle 7 Ocak Pazartesi günü tüm okullar 1 gün tatil edildi.
 
VARTO
 
Muş'un Varto ilçesinde okullar 2 gün süre ile tatil edildi.
 
Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeni ile Varto ve bağlı köylerde okullar Pazartesi ve Salı günü için tatil edildi.
Varto Kaymakamı Tahir Şahin, aşırı kar yağışı dolayısı ile okulları 2 gün süre ile tatil ettiklerini açıklayarak, cumartesi günü başlayan kar yağışının aralıksız olarak devam ettiğini açıkladı. Şahin, kar yağışının durması halinde eğitim ve öğretimin Çarşamba günü yeniden başlayacağını söyledi.
 
BAYBURT
Bayburt'ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Bayburt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte önceki gün başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışının hayatı olumsuz etkilemeye devam ettiği bildirildi.
Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve ilçelerde eğitime 7 Ocak Pazartesi günü ara verildiği kaydedildi.
Kent merkezinde 28 santimetreye ulaşan kar kalınlığının, yüksek kesimlerde yer yer 1 metreyi bulduğu öğrenildi.

 
BİNGÖL
Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezi ve ilçelerindeki okullar 1 gün tatil edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Bir boğulma haberi de Samsun'dan geldi
Samsun'da serinlemek için denize giren bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Haberi Oku