Yaşam:
Hangi şehirlerde ilçelerde okullar tatil, kar tatili 21 Aralık 2012
OKULLARDA KAR TATİLİ OLAN ŞEHİRLER

Aşırı kar yağışı nedeniyle bazı şehirlerde okullar tatil edildi. İşte kar tatili verilen iller ve ilçeler:
 
Engelli ve Hamileler İçin Kar Tatili
Bursa"da İl Hıfzısıhha Kurulu kararı ile kamuda çalışan engelliler ve hamilelere bir gün kar tatili verildi. 
 
Bursa Valiliği"nden yapılan açıklamada, “Meteorolojiden alınan bilgiye göre 21 Aralık 2012 Cuma günü (yarın) hava muhalefeti sebebiyle İl Hıfzısıhha Kurulu kararı ile bir gün süreyle Kamuda çalışan Engelliler ile Hamileler idari izinli sayılacaklardır” denildi.
 
Kars'ta okullara kar tatili. Kars'ta okullar 1 günlük tatil

Kars genelinde günlerdir aralıklarla devam eden kar yağışı nedeni ile eğitime pazartesiye kadar ara verildi.
 
Kars Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada elverişsiz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personellerin 21 Aralık 2012 Cuma günü idari izinli sayılacakları belirtildi. Ayrıca il genelinde faaliyet gösteren bütün örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 21 Aralık 2012 Cuma günü eğitime ara verileceği ve okulların pazartesi günü eğitimlerine devam edecekleri kaydedildi.
 
İstanbul'da Okullara 1 Gün Kar Tatili
 
İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle 21 Aralık 2012 Cuma günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul'daki kar yağışı ile ilgili açıklama yapıtı. İstanbul'da kar ile mücadelede etkili olduklarını söyleyen Topbaş trafik kazaları için sürücülerin dikkatli olmasını istedi.

 
İstanbul'da Bazı üniversitelere Kar Tatili
 
Yoğun kar yağışı nedeni ile Işık Üniversitesi Şile ve Maslak kampüsleri ile Nişantaşı Üniversitesi ve Şişli Meslek Yüksek okullarında Cuma günü eğitime bir günlük ara verildiği açıklandı.
 
Hakkari'de yoğun kar kar yağışı nedeniyle, Okullar 2 gün tatil edildi 
 
Hakkari ve ilçelerinde etkili olan kar yağışından dolayı okullar 2 gün tatil edildi. 
 
Yüksekova ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Hakkari merkez ve ilçelerinde metorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda il ve ilçelerde kar yağışının önümüzdeki 2 gün içinde şiddetini artırarak devam edeceği, bunun üzerine eğitime 2 gün ara verilme kararı alındı. İl, ilçe ve köylerde okullar Perşembe ve Cuma günü tatil edildi. 


Arapgir'de kar tatili
 
Arapgir ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün daha ara verildi. 
 
İlçe Kaymakamı Ercan Turan, yaptığı açıklamada, yoğun yağış nedeniyle kar kalınlığının 75 santimetreye ulaştığı ilçede, yatılı bölge okulları hariç, ilköğretim ve lise okullarının bugün ve 21 Aralık Cuma günü tatil edildiğini bildirdi.
 
Tekirdağ'da kar okulları tatil etti
 
Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesindeki köy okullarında olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
 
Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Besim Dede yaptığı açıklamada, gece saatlerinde etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim gören köy okullarının bir gün tatil edildiğini söyledi.
 
Dede, ilçe merkezindeki okullarda eğitime devam edileceğini sözlerine ekledi.
 
Kar nedeniyle Nallıhan'da okullar tatil edildi
 
Yoğun hava muhalefeti nedeniyle Ankara'nın Nallıhan ilçesinde 21.12.2012 Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullar 1 gün tatil edildi. 
 
Adıyaman'da okullar 1 gün tatil
Adıyaman Valiliği'nden yapılan açıklamada, yağışın şiddetlenmesi nedeniyle bugün tatil edilen okulların, yarın da (21 Aralık Cuma) tatil edildiği bilgisi verildi.  
 
Karayazı"da Okullar 1 Gün Süreyle Tatil Edildi
Erzurum"un Karayazı ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar bugün öğleden sonra tatil edildi. 
 
Kar ve tipinin etkili olduğu ilçede ilk ve orta dereceli okullar Kaymakamlığın talimatıyla bugün öğleden sonra tatil edildi. Karın yağışına göre yarın ilçede okulların tatil olup olmadığı akşam saatlerinde açıklanacağı belirtildi.
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Baba Olmasına Bir Ay Kala Feci Olay
Bartın'da 8 aylık eşi ile birlikte denize giden bir kişi dalgalar arasında kayboldu. Eşinin kaybolmasını...

Haberi Oku