GÜNÜN MANŞETLERİ


KPSS tercihleri ne zaman bitiyor?

KPSS tercihleri ne zaman bitiyor?

26.11.2012 11:28:02

KPSS tercihleri için son gün ne zaman? 19 Kasım'da başlayan KPSS tercihleri için son gün 28 Kasım. KPSS'de tercihlerini oluşturan adaylar en son 28 Kasım'a kadar tercihleri için onay vermeleri gerekecek.

7 Temmuz'da yapılan KPSS'nin ardından memur adayları için tercih süreci 19 Kasım'da başladı. Yayınlanan 2012/2 tercih kılavuzuna göre memur adayları boş olan kadrolara yönelik tercihlerini yapacaklar.

Peki, KPSS 2012/2 tercihleri ne zaman sona erecek? Merak edenleri uyaralım; KPSS 2012/2 tercihleri 28 Kasım'da sona erecek. KPSS terchilerine göre boş kadrolara en çok mühendis alımı yapılacak.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde sınava giren memur adaylarının, kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadro ve pozisyonlara ilişkin KPSS tercih kılavuzu doğrultusunda yaptıkları tercih işlemleri sürüyor. Adayların tercih işlemleri, 28 Kasım'da sona erecek. Adaylar en fazla 30 tercih yapabilecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki 7 bin 328 kadro ve pozisyon için yerleştirme işlemi yapılacak.

Kamu kurum ve kuruluşlarına en çok yerleştirme işlemi yapılacak meslek grubunu, bin 263 kişiyle mühendisler oluşturdu. Mühendisleri bin 200 kişiyle veri hazırlama ve kontrol işletmenleri takip etti.

Etiketler : KPSS

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR