Yaşam:
Kurban Bayramı ne zaman hangi tarihte başlıyor?
Ramazan Bayramından yaklaşık iki ay sonra kutlanan Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Vatandaş Kurban Bayramı heyecanı yaşarken aynı zamanda kurban alma telaşı yaşıyor. 
Kurban fiyatlarını pahalı bulanlar da var normal olduğunu söyleyen de.

Büyük şehirlerde kurban kesmek zahmetli bir iş. Bu yüzden bir çok kişi memleketine gidiyor ve kurbanını orada kesiyor. tatilin uzamasını da bu yüzden isteyen oldukça fazla. 

Haberevet
olarak sokağa çıktık ve vatandaşla röportaj yaptık.
İşte Kurban Bayramı ile ilgili yorumlar

Mehmet Yılmaz: Bu sene daha kurban bakamadık. Büyük baş kesmeyi düşünüyoruz ama kesemize uymassa küçük baş hayvan da alabiliriz. Bakalım bi kurban çadırına bir gidelim.

Zehra Akyıl: Kurban bayramını ya da diğer bayramları seviyorum en azından tatil yapabiliyoruz. Kurban fiyatlarını pahalı buluyorum Aldığım maaş kadar. Ama bu bir gelenek ve dini bir vecibe. Taksitle borçla yapacağız alacağız. 

Ahmet Utlu:
Bu sene kurbanı erken aldık. Geçen seneki fiyatlarla pek bir fark yok. Aslında Türkiye bu konuda verimli. Et ihraç edecek güçteyiz ve kurbanlıkların bu kadar pahalı olması can sıkıcı. Geçen seneyle çok fark olmasa da yine de pahalı tabi. Bir çok insan kurban kesemiyor. Gerçi amaç alamaynlara yardımcı olmak. Bu gidişle sadece süper zenginler kesecek orta halliler alamayacak. 

Tuğba Maral: Kurban fiyatları çok pahalı. Bu sene kesemeyeceğiz. 

Kurban bayramı ne zaman
Kurban Bayramı, 25 Ekim 2012 Perşembe günü başlayacak, ve 28 Ekim 2012 Pazar günü sona erecek..

Bayram tatili süresi belli oldu

Bayram tatili 6 gün, otoyol ve köprüler ücretsiz olacak.

Hükümet 25 Ekim Perşembe ile 28 Ekim Pazar günleri arasında kutlanacak Kurban Bayramı'nı 9 güne uzatmak için harekete geçti. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Kurban Bayramı'nı 9 gün yapmak için teklifte bulunacağım" derken, teklifin kabul edilmesi halinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile birleşecek Kurban Bayramı tatili10 güne çıkacak.

Kurban fiyatları ne kadar?

Hayvan  Büyükbaş İstanbul 5.000-8.000 Büyükbaş Ankara 3.000-8.000 Büyükbaş İzmir 3.000-9.000 Küçükbaş İstanbul 700-1.100 Küçükbaş Ankara 500-900 Küçükbaş İzmir 400-750 Kurbanlık fiyatları 2012, Büyükbaş küçükbaş kurbanlık fiyatları 2012 2013

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Kocasında 3 Saat Sonra Öldü
Astım hastası 76 yaşındaki Cevdet Durakoğlu, dün akşam fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı. Hastanede...

Haberi Oku