GÜNÜN MANŞETLERİ


Emeklilikte Yaşa Takılanlar'dan Ankara'da Eylem

Emeklilikte Yaşa Takılanlar'dan Ankara'da Eylem

07.10.2012 13:19:02

Yaş mağdurları haklarını Başkent'in göbeğinde, Kızılay Meydanı'nda aradı. YKM önünde toplanan mağdur grup hükümete mesajlar gönderdi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yıllardır sürdürdüğü hak mücadelesine devam ediyor. Yaş mağdurları Türkiye'nin dört bir tarafından eylem için gelen yaş mağdurları ve EYT Ankara Grubu Kızılay'da basın açıklaması yaptı ve taleplerini dile getirdi. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yaptığı Açıklamada:

"Bizler1999 yılında çıkarılan, haksız bir yasayla elimizden alınan, emekli olmak içi kadınlar 20, erkekler 25 yılını dolduran ve prim gün sayıları fazlasıyla tamamlamış olan ama emekli olmak için yaşı bekleyen, mezarda emeklilik yasasından etkilenen, yaş mağdurlarıyız." dediler.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, gelişmiş ülkelerdeki emeklilik yaşının örnek gösterilip, sosyal güvenlik sistemindeki eksikliklerinin kendileriyle kapatılmasını şu sözlerle protesto etti.

''Gelişmiş ülkelerde devletler  vatandaşlarına  ya iş bulmakta, bulamazsa'da  hayat standartlarını karşılayacağı  kadar maaş ödemektedirler. Hatta iş bulduğu vatandaşı hayat standardı'nın altında ücret alması durumun da, aradaki farkı karşılamaktadır. Bu durum vatandaş emekli oluncaya kadar sürmektedir.BİZLER YAŞLI İŞSİZLER OLMAK İSTEMİYORUZ  

''Yaşınız genç'' diyerek emekli etmiyorlar '' Yaşlısınız diye'' işe alınıyolar diye yakınan Emeklilikte Yaşa Takılanlar  '' Ne yapacağımızı şaşırdı bize bir yol gösterin'' diye çağrıda bulundu.
 
Yaş mağdurları basın açıklaması yaptıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.


 

Etiketler : Emeklilikte Yaşa Takılanlar

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

mukadder antalya /
22 Ekim 2012 Pazartesi - 17:32

emeklilik yorumlarına allah rızası icin pirimi devlet tarafından yatılanlar niye yorum yapmıyor cünkü onların emeklilik gibi bir derdi yok yaş derdi yok vatandaş mezara kadar calışıyor cünkü onun piriminu tüg bitmedik gariban lalk yatırıyor ister calış ister calışma bu yoruma bir tane dsi-de calışan birkişi yorum yassın onu tebrik edecegim saygılar

EYT /
13 Ekim 2012 Cumartesi - 21:47

Her şer o kadar güzel ama maalesef canım Türkiye'mde gündem bitmek bilmiyor ki bezede sıra gelsin.

mehmet / ankara
09 Ekim 2012 Salı - 19:49

bir dahaki mitinge herkes en az ikişer kişi getirsin

ahmet demir / sinop
08 Ekim 2012 Pazartesi - 01:34

emeği geçen herkase teşekür ederim

ahmet / ankara
07 Ekim 2012 Pazar - 22:25

herkes birbirini haberdar etsin kazanılmış bir hak mutlaka alınmalı, ancak kitleleri harekete geçirmek lazım örnek sendikalar,dernekler,siyasi partiler, vb.

kamile / istanbul
07 Ekim 2012 Pazar - 18:06

Haberevet'e meydandaki arkadaşlara çok teşekkür ederim. Zira başka hiçbir haber ajansı dikkate alıp bu insanların şu derdi varmış diye haber vermedi.

selim / ısparta
07 Ekim 2012 Pazar - 16:40

elinize sağlık serdar bey çok teşekkür ederiz

Yasemin / Ankara
07 Ekim 2012 Pazar - 16:15

Bu kadar çabayı hükümetimiz artık görmezden gelmese de bu insanların derdine derman olsa.Bu kadar mağduru görmezden gelmese artık, bu sene bitmeden hatta bayram gelmeden çıkarsa şu kanunu da primi ve yılı dolmuş insanların yüzü gülse artık.

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR