Güncel:
Emeklilikte Yaşa Takılanlar'dan Ankara'da Eylem

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yıllardır sürdürdüğü hak mücadelesine devam ediyor. Yaş mağdurları Türkiye'nin dört bir tarafından eylem için gelen yaş mağdurları ve EYT Ankara Grubu Kızılay'da basın açıklaması yaptı ve taleplerini dile getirdi. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yaptığı Açıklamada:

"Bizler1999 yılında çıkarılan, haksız bir yasayla elimizden alınan, emekli olmak içi kadınlar 20, erkekler 25 yılını dolduran ve prim gün sayıları fazlasıyla tamamlamış olan ama emekli olmak için yaşı bekleyen, mezarda emeklilik yasasından etkilenen, yaş mağdurlarıyız." dediler.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, gelişmiş ülkelerdeki emeklilik yaşının örnek gösterilip, sosyal güvenlik sistemindeki eksikliklerinin kendileriyle kapatılmasını şu sözlerle protesto etti.

''Gelişmiş ülkelerde devletler  vatandaşlarına  ya iş bulmakta, bulamazsa'da  hayat standartlarını karşılayacağı  kadar maaş ödemektedirler. Hatta iş bulduğu vatandaşı hayat standardı'nın altında ücret alması durumun da, aradaki farkı karşılamaktadır. Bu durum vatandaş emekli oluncaya kadar sürmektedir.BİZLER YAŞLI İŞSİZLER OLMAK İSTEMİYORUZ  

''Yaşınız genç'' diyerek emekli etmiyorlar '' Yaşlısınız diye'' işe alınıyolar diye yakınan Emeklilikte Yaşa Takılanlar  '' Ne yapacağımızı şaşırdı bize bir yol gösterin'' diye çağrıda bulundu.
 
Yaş mağdurları basın açıklaması yaptıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
mukadder antalya 2 yıl önce

emeklilik yorumlarına allah rızası icin pirimi devlet tarafından yatılanlar niye yorum yapmıyor cünkü onların emeklilik gibi bir derdi yok yaş derdi yok vatandaş mezara kadar calışıyor cünkü onun piriminu tüg bitmedik gariban lalk yatırıyor ister calış ister calışma bu yoruma bir tane dsi-de calışan birkişi yorum yassın onu tebrik edecegim saygılar

Misafir Avatar
EYT 2 yıl önce

Her şer o kadar güzel ama maalesef canım Türkiye'mde gündem bitmek bilmiyor ki bezede sıra gelsin.

Misafir Avatar
mehmet 2 yıl önce

bir dahaki mitinge herkes en az ikişer kişi getirsin

Misafir Avatar
ahmet demir 2 yıl önce

emeği geçen herkase teşekür ederim

Misafir Avatar
ahmet 2 yıl önce

herkes birbirini haberdar etsin kazanılmış bir hak mutlaka alınmalı, ancak kitleleri harekete geçirmek lazım örnek sendikalar,dernekler,siyasi partiler, vb.

Misafir Avatar
kamile 2 yıl önce

Haberevet'e meydandaki arkadaşlara çok teşekkür ederim. Zira başka hiçbir haber ajansı dikkate alıp bu insanların şu derdi varmış diye haber vermedi.

Misafir Avatar
selim 2 yıl önce

elinize sağlık serdar bey çok teşekkür ederiz

Misafir Avatar
Yasemin 2 yıl önce

Bu kadar çabayı hükümetimiz artık görmezden gelmese de bu insanların derdine derman olsa.Bu kadar mağduru görmezden gelmese artık, bu sene bitmeden hatta bayram gelmeden çıkarsa şu kanunu da primi ve yılı dolmuş insanların yüzü gülse artık.

Gözaltına alınan Çakallı savcılık tarafından...
3.dalga operasyonu ile gözaltına alınan eski emniyet müdür yardımcısı Mahir Çakallı bugün savcılık...

Haberi Oku