Güncel:
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Twitter Kampanyası
Mağdur edilen Emeklilikte yaşa Takılnlar grubu bir çok şekilde hakkını aradı. Bakanlarla ve hatta Başbakan'la görüşen Emeklilikte Yaşa Takılanlar, haklarını aramaktan vazgeçmiyor.
 
Emeklilikte yaşa takılanlar sosyal medyayı kullanarak seslerini duyuracak.

Geçtiğimiz hafta bir Twitter Kampanysası düzenlemiştik. Kampanyanı amacı Emeklilikte Yaşa Takılanları Twitter'da bulunan "tt" (trending topic) listesine sokabilmekti. Böylece yaş mağdurları tüm ülkenin, özellikle siyasilerin gördükleri bir yerde istediklerini söyleyebileceklerdi.

Kampanya 1 gün öncesinden duyurulmuş, sonra da uygulanmıştı.
Yaş Mağdurlarının haber evet'e gönderdiği yazılar yayınlanarak Twitter üzerinden paylaşılmıştı.
Fakat katılımın çok az olması sebebiyle #EmeklilikteYaşaTakılanlar  etiketi "tt" listesine girememişti. 

TWİTTER KAMPANYASI TEKRAR!..

Haber Evet'e gelen telefon ve mailler doğrultusunda, twitter kampanyası tekrar başlıyor.
Gelen mail ve telefonlarda kampanayaya katılmak isteyenlerin daha fazla olduğu, fakat kampanyadan haberleri olmadıklarını söyleyen emeklilikte yaşa takılanlar, Twitter kampanyasının tekrar düzenlenmesini söyledi.

Yaş Mağdurları: " Sürekli bilgisayar başında olamıyoruz, haberevet'in kampanyasından, çok sonra haberimiz oldu. Bizde kampanyaya katılarak sesimizi duyurmak istiyoruz" dediler.

Örneğin: #EmeklilikteYaşaTakılanlar şeklinde birşik şekilde yazılmalıdır. Bu etiket aynı anda birçok kişi tarafından kullanıldığında, hash tag listesine girer, günün en çok konuşulan haberleri arasına yer alır ve Tüm Türkiye'nin gözü önüne gelir. Bunun yolu sürekli ve farkı bilgisayarlardan aynı etiketi içeren Twitler atmaktır.

HaberEvet gelen talepler doğrultusunda Twitter kampanyasını tekrar başlatıyor.
Bu sefer bir farkla, Kampanya daha uzun sürecek.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın tamamının kampanyadan haberdar olması ve kampanyanın başarıyla sonuçlanması için KAMPANYANIN SÜRESİ 9 GÜN OLARAK BELİRLENDİ.  

Kampanya 23 Temmuz Pazartesi Günü saat 13:00'de Uygulanacaktır. 

HABERİN İÇERİĞİNİ SİZ BELİRLEYİN.   
Bir haber yaparak haberin içeriğini tüm Türkiye'nin medyanın ve vekillerin okumasını sağlayabiliriz...
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, haberevet@gmail.com adresine söylemek istediklerini kısa notlar halinde ad ve soyadları ile göndersin. Gelen bütün mesajlar derlenerek yarınki kampanya için haber yapılacaktır. Ve etiket ile birlikte Twitter'da yer alacak.
TÜM TÜRKİYE'YE NE ŞEKİLDE SESLENMEK İSTERSİNİZ!. Yazın Haberevet@gmail.com'a gönderin. Haber sizin sesinizden oluşsun...
 
TWİTTER KAMPANYASI NASIL İŞLEYECEK

Haber Evet'in twitter kampanyası...
 
Tüm Emeklilikte Yaşa Takılanlar Twit atmalı. Twitter adresi olmayanlar bir adres edinmeli. Kampanya günü 23 TEMMUZ SAAT 13:00'DA aralarda boşluk olmadan, başına # işareti koyarak #EmeklilikteYaşaTakılanlar etiketi ile başlayan twitler atsın. Fazla twit gönderilirse dünya listesine bile girebiliriz...
 
Hash Tag nedir.
Twitter'da bir çok kez gördüğümüz ve çoğu kez anlam veremediğimiz "#" işareti "Hashtag" anlamına geliyor. HashTag adı verilen bu işaret Twitter'da belirli bir konuyu belirlemek ve ayrıştırmak için kullanılmakta.
 
Örneğin twit yazarken #AnahtarSözcük diye girdiğimizde Twitter # işareti konulduğu için bu anahtar sözcüğe link koyar, bu linke tıklandığında dünya üzerindeki bu anahtar sözcüğü içeren bütün twitler zaman sırasına göre sıralanır. Böylece takip de kolaylaşmış olur.
 
Hashtag hakkında bir küçük püf noktası daha mevcut. Eğer girmek istediğimiz hashtag birden fazla sözcükten oluşuyorsa mutlaka bu sözcükleri bitişik yazmalıyız. Aksi halde Twitter sadece ilk sözcüğü hashtag olarak algılar.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
şafak 2 yıl önce

emeklilik haklarımızı elimizden almak bu türk milletini hiçe saymaktır eğer bu millet yaş bekleyen milyonlar bunun hesabını sormazsa kanunçıktığındaq hesplarını kendileri öder.

Misafir Avatar
mehmet kara 2 yıl önce

arkadaşlar bende mağdurum üç dönemdir verilmeyen hakvar ama hakımızı vermeyenler oylarını artırıyor bir kişi en az üç kişi etkiler artık gücümüzü gösterelim boş konuşmakla olmuyor.

Misafir Avatar
ruhi 2 yıl önce

bence eylem yapmaktan baska caremiz yok herkes bir pazar gününü bu eyleme ayirsin evde oturarak kimseye birsey anlatamayiz

Misafir Avatar
İŞSİZ 2 yıl önce

Arakadaşlar önümüzde beledeye seçimleri varr bu konuda haberi olmayanları haberdar edelim sakın akpye oy verilmesinn buna iyi bir muhallefet etmemiz lazımm oyları düşerse o zaman peşimize düşerlerr..Bu bir gerçektirr...iyi ders verme zamanı olurrr saygılarr..

Misafir Avatar
cemal 2 yıl önce

sayın arkadaşlar kestim artık bunların verecegi merecegi yok yeminle arkadaşlar şu haksızlıga ugrayanlar aileleriyle birlikte 20 milyon oy nedemek türkiyenin yarsı valla bu akp zihniyeti bizim hakkımızı yiyor yemin ederim yiyor nasıl müslüman bunlar ya nasıl bu işin öbür tarafında hesaba cekilmeyeceklermi kul hakkı yemekten o yuzden bizi köle gibi calıştırmaktan mezardamı verecekler yahakkımızı arkadaşlar iyi düşünün artık yeter 3 dönemdir anamız agladı bunlar bizim hakkımızı yiyorlar sabredecek zaman kalmadı şu yaşa takılanlar birlik olsun parti bali kursnlar yeter ya hakkımızı yiyorlar yeter ytp yaşa takılanlar partisi yemin ederim bu durumdan dolayı cekiyoruz artık yıprandık işe gitmek istemiyorum yeter ya yeter bıktım ya asgari ücretten oniki saat calışmaktan bıktım yeter ya hukumet uyuma uyuma yaş şaretını kaldır yeter

Misafir Avatar
bülent öztürk 2 yıl önce

yaşım 55 halan 5 yıl daha bekleyeceğim ölürsem hakkım haram olsun

Misafir Avatar
Volkan 2 yıl önce

türkiyede dkuzmilyon çalışan var kademeli emeklilik kanunu dokuzmilyon çalışanı etkiliyor bu demektirki seçim zamanı dokuzmilyon oy demektir uyanın arkadaşlar her çalışanın hanesindebirde ailesi vardır dokuzmılyondaha yapar onsekizmilyon kendimize gelelim ve bu elimizdeki kozu iyi kullanalım diyorum ya hakkımızı verecekler yada onsekiz milyon oyu kaybedecekler onun için herkes aklını kullansın hayırlı ramazanlar dilerim

Misafir Avatar
ahmat 2 yıl önce

Sizi takip ediyorum ama halen atılmış bir adım yok. Bu işler intç yazmakla olmaz hareket lazım bireysel bişey yapmak mesela mahkemeye veren var mı bu işi...

Ücretli Vekil öğretmen başvuruları formu...
KPSS 2014 punalarının açıklanması ile kadroların boş kalması durumunda devreye girecek olan Ücretli Vekil...

Haberi Oku