Eğitim:
AÖF Bütünleme Sınav Tarihleri
2012 AÖF BÜTÜNLEME TARİHİ NE ZAMAN?
Açıköğretim Üniversitesi öğrencileri için bu yıl sınav maratonunun sonuna doğru yaklaşılıyor. 7-8 Nisan 2012 tarihinde yapılan ve bu dönem için geçme notunun yüzde 30′unu oluşturan Ara Sınavların ardından önümüzdeki haftalar içerisinde de Final Sınavları yapılacak. 2-3 Haziran 2012 tarihinde tüm yurtta merkezi olarak gerçekleştirilecek olan Yıl Sonu Sınavları (final sınavları) geçme notunuzun yüzde 70′ini oluşturacak. Yani basit bir hesapla ilk sınavda 50 aldığınız bir dersin yüzde 30′u (15 puan) ve Final sınavından o ders için yeniden 50 alırsanız bu puanın da yüzde 70′i (35 puan) toplanacak ve toplam 50 puan alarak o dersten geçmiş olacaksınız. Peki yıl sonu sınavlarında alacağınız puan geçme notunuz için yeterli olmazsa ne yapmanız gerekecek.

Akslog farklı kategorilerde farklı konuları makaleleri sizlere sunmaya devam ediyor, Sitemiz de istediğiniz konuyu üst menüden arama kısmını kullanarak arama yapabilir veya yan menüden kategorilere göz atabilirsiniz.

AÖF Sınavlarında şayet ilk sınavlardan aldığınız puan ve final sınavlarından alacağınız notun yüzdelik toplamları (ara sınavın yüzde 30′u + final sınavının yüzde 70′i) 50 ve üzeri bir puan olmazsa üzülmeyin çünkü bütünleme sınavları imdadınıza yetişebilir. Bir açıköğretim işletme mezunu olarak bütünleme sınavları her zaman favori sınavım olmuştur. Çünkü bütünleme sınavları final sınavı yerine geçer ve hazırlanmak için uzunca bir süreyle birlikte geçme puanınızın yüzde 70′ini oluşturur.

2012 yılı için AÖF Bütünleme Sınavları 08-09 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Öğretmen Atamalarında Pozitif Ayrımcılık...
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 40 bin öğretmenin ataması yapılacak. Atamalarla ilgili yeni ayrıntılar...

Haberi Oku