Siyaset:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır konuşması
Diyarbakır İl Kongremiz'in ülkemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. 
 
Diyarbakırlı başta bakanımız olmak üzere Diyarbakır teşkilatıma yürekten teşekkür ediyorum. Diyarbakır daha kurulmadan bizi bağrına basan şehirdir. En anlamlı mesajı biz Diyarbakır'dan alıyorduk. Parti programımızın oluşmasında Diyarbakırlı kardeşlerimizin çok büyük katkısı vardır. Diyarbakır bizim önümüze kırmızı çizgiler koydu. Dinsel, bölgesel, ayrımcılık yapmayacaksınız dedi.
 
Diyarbakır bizim önümüze Adaleti Kalkınma'yı koydu. Onun için Adalet ve Kalkınma partisi olduk. Diyarbakır halkından aldığımız ilhamla, aldığımız mesajlarla yola koyulduk. Geride bıraktığımız 10 yılda Türkiye'yi daha fazla özgürleştirdik daha fazla kalkındırdırk. Biz hiç bir zaman Diyarbakır halkının fikirlerini aklımızdan çıkarmadık. İlk günden itibaren bize kucak açan Diyarbakır bizi hiç mahçup etmedi. Gerektiğinde hayatımızı hiçe sayarak millet iradesine sahip çıktık. Siyasetin zorluklarını risklerini bilerek bu yola çıktık. Dava şuuruyla büyük bir mücadele ortaya koyduk. Darbeciler, mafya, terör örgütleri sadece Ak Parti'yi değil Türkiye'nin birliğini bütünlüğünü hedef aldılar. türlü türlü saldırılar provokasyonları hayata geçirdiler. Türkiye'yi bölgesel bir güç haline getirdik. 
 
Karşısındakini siyasi rakip değil düşman olarak gören benim Kürt kökenli kardeşlerime olmadık zulümler yapıyorlar. Diyarbakır teşkilatım çok zor şartlar altında çalışıyor. İl Başkanlığı'mız önünde ses bombaları patlattılar. İl başkanlığımız seçim bürolarımız defalarca saldırıya uğradı. Teşkilatımızın mensupları kaçırıldı. 13 Mayıs'ta Kulp ilçe başkanımız Veysel Çelik terör örgütü tarafından kaçırıldı. Şırnak il başkan yardımcımız alçakça haince bir saldırı sonrası şehit edildi. 
 
Bu teşkilat tehditlere boyun eğmeyecek ve sevgi dilini konuşmaya devam edecekler. Diyarbakır sevdasıyla çalışmaya devam ettiniz. Kahramanca mücadele verdiniz. Onun için her birinizi tek tek tebrik ediyorum. 
 
Diyarbakır kucağını açmıştır. Artık bu kardeşliği hiç kimse bozamayacak, buna terör örgütü ne de onun siyasi uzantıları bu kardeşliği bozabilir.
 
27 Mayıs'taki kongremizde, 29 Mayıs'ta Ankara'daki partimizin grup toplantısında yine söylemiştim. Bu benim Diyarbakır'a Başbakan olarak 12. ziyaretim. Diyarbakır benim Başbakan olarak en fazla ziyaret ettiği şehir. Çünkü biz Diyarbakır'a aşığız. Biz Diyarbakır'ın efendisi değil hizmetkarıyız. Diyarbakır'a ne zaman geldiysem samimiyetin diliyle gönül diliyle konuştum. Diyarbakır'da sadece Diyarbakırlı kardeşlerim için değil Abdurrahman Hazretleri gibi 41 Sahabe'yi de anarak size sesleniyorum. En mübarek topraklardan biri olan Diyarbekir'de olmanın hassasiyetiyle konuşuyorum.. Her konuşmamı bu hassasiyetle yaptım. Sizlerin bir kardeşi olarak konuştum. 
 
Önceki 11 ziyaretimde olduğu gibi bugün de buraya sizin bir kardeşiniz olarak konuşuyorum. Sizinle devletin iktidarın diliyle değil bir kardeşiniz olarak konuşuyorum. Bizim aracılara ihtiyacımız yok. Araçlara ihtiyacımız yok. Biz birbirimizle medya üzerinden iletişim kuranlardan değiliz. Biz propogandanın diliyle konuşarak anlaşanlardan değiliz. Bizim ilişkimiz uzaktan kumanda ile talimatla belirlenmiyor. Bizim sevgimiz örgütçülükten gelmiyor biz birbirimizi Allah için seviyoruz. Gönülden seviyoruz. Türkçe de konuşsak Kürtçe de konuşsak Zazaca da konuşsak biz aynı toprakların dilini konuşuyor kalp diliyle iletişim kuruyoruz. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Tepki
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylediği...

Haberi Oku