Güncel:
Emeklilikte Yaşa Takılanlar...Başbakan'a 'Erken emeklilik değil hak edilmiş emeklilik' mektup kampanyası!..
Kızgın Adam'dan emeklilikte yaşa takılanlara çağrı!..
Emeklilikte yaşa takılanların sesinin haberevet'in konuya el atmasından evvel pek duyulmadığına dikkat çeken Kızgın Adam, konunun özellikle Başbakan'la görüşmenin ardından çok daha ciddi bir şekilde ele alındığını hatırlattı.
Kızgın Adam açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Emeklilikte yaşa takılanların bir bölümü, çeşitli endişelerden dolayı kampanyalara katılmıyor. Bir bölümü de, gerek internet kullanımından uzak olmalarından gerekse maddi imkansızlıklardan dolayı aktif destek veremiyor. Bugüne kadar emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili binlerce habere imza attık. Konuyu gündeme getirdik. Bazı ulusal gazetelerde haber, köşe yazısı olarak yer almasına destek verdik. Emeklilikte yaşa takılanlar face grupları da aktif katılımla bu mücadelemize destek verdi. Anket kampanyamızda da bütün ilgisizliğe ve meseleyi politize etme çabalarına karşın iyi mesafe aldık. İktidar ve muhaletef partilerinin konuya ilgisi gittikçe artıyor. Milletvekilleri, bu meseleden haberdar değildi, şimdi gündemlerinin bir köşesinde bu mesele var. Arzu edilen emeklilikte yaşa takılanların, herhangi bir ödeme yapmaksızın haklarına kavuşması. Bunun için de mücadele ediyoruz ancak takdir edersiniz ki bizler karar verme makamında değiliz. Yapabileceğimiz bu konunun ilgisiz kalınamayacak kadar ve dozda gündemde tutulması. Sayın Başbakan, Bakanlar ve diğer parti yöneticileri ile hatta gazetecilerle görüştüğümüzde, emeklilikte yaşa takılanların 'erken emeklilik' peşinde oldukları gibi bir yanlış anlamanın varlığını gördük.
Bu izlenimi yıkmaya çalışıyoruz. Bu sadece bizim gayretlerimizle olacak bir iş değil; bizim yapabileceğimiz yukarıda da ifade ettiğim gibi konuyu canlı tutmak. Bunun için de, bir başka güçlü yöntem olarak Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a erken emeklilik peşinde olunmadığını gösteren mektuplar göndermek. Adres olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan, T.C. Başbakanı Başbakanlık/ Ankara yazılması yeterli. Önemli olan mektuplarda hukuka uygun ifadeler kullanılması, tehdit, şantaj ifadelerine asla yer verilmemesi ve meramın düzgün bir şekilde anlatılmasıdır. Tek tip mektup hazırlamak pek faydalı olmayacağından her emeklilikte yaşa takılanlar grubu mensubunun, her mağdurun kişisel olarak kendi üslubuyla mektup göndermesi. Önümüzdeki hafta, mutlaka birer mektup hazırlayın ve Sayın Başbakan'a gönderin. Mektuplarda Kızgın Adam'ın çağrısından bahsetmeye gerek yok. Sadece, derdinizi ve talebinizi anlatın. Durumunuzu ortaya koyun. Mektuplarda asla hakaret olmasın. Nezaket kuralları elden bırakılmasın. Bu esaslara dikkat edildiğinde kampanyaya katılmanın hiçbir mahzuru olmaz. Hakkın alınması isteniyorsa, bu kadarlık bir çabanın esirgenmemesi lazım.
Umuyorum ki, kısa bir süre sonra konuyu Sayın Başbakan'ın gündemine getirdiğimizde, kendiliğinden 'Senin meseleye ilişkin çok sayıda mektup aldım!' der.
Unutmamak lazım ki, hiç olmaz denilen bedelli askerlik uygulaması bu çevrenin yoğun gayretlerinden dolayı gerçekleşti.
Emeklilikte yaşa takılanlar yeterli gayreti gösterdiğinde bu iş olur, dertli kendi derdine sahip çıkmaz ise bu işi unutun!..
Gayret bizden takdir Allah'tan."


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
muat 2 yıl önce

bu kizgin adam felan hikaye dangalagin teki

Misafir Avatar
hüseyın 2 yıl önce

arkadaşlar güzel söyluyollarda bu insanlalin 100* de 70 şinin imkani yok saten başimizdakiler örgütlememizi istemedigi icin düşük ücletle caliştiriyollar saygilalimla

Misafir Avatar
zeki ulucan 2 yıl önce

evet ne gerekiyorsa yapalım mağdur olmayalım.

Misafir Avatar
salih 2 yıl önce

değeli kızgın adam,herzamank gibi doğru söylüyorsun,tek tip mektup doğru olmaz,hepimiz ortak olan sorunumuzu kendi dilimizle usturuplu ve saygı çerçevesi içerisinde anlatmalıyız,fakat tek sorun çoğu arkadaşımız hangi adrese göndereceğini bimemesi,bize bir adres gönderirsen yani tek tip adres daha etkili oluruz,senden ricamz göndereceğimiz açık adresi bildirmen,arkadaşlar hep beraber konumza sahip çıkalım,kızgın adama destek vereli,davamıza sahip çıkalım,sayın başbakanımıza sıkıntımızı iletelim.

Misafir Avatar
yaş mağduru 2 yıl önce

gene söylüyorum dernekleşelim

Misafir Avatar
isa 2 yıl önce

kızgın adam Allah razı olsun senden.Daha henüz bilmeyen duymayan okadar kişiler var,yaşa takılan arkadaşlardan bazıları söylüyorum bazıları bu konuların bilincinde deyil interneti olmayan olsada bu olayları bilmeyen lerde çok.Haber evetin anketi 50,yi 100,ü bırakın 200 bin olur inancındayım çünki kimseler daha bilmiyor bile televizyonlar bikaçgün haberlerde göstersinde bakın sizler bizler hepimiz neler olacak Anketler dahada taşıcak kanatın dayım

Misafir Avatar
hüseyin 2 yıl önce

tamam da her kez bizim konumuza hak veriyolda neden iclata gelince yavaş davlaniyorlar kendilerine gelince hemen gece yalisi yasa cikaliyorlarda bize gelince yavaş davlaniyollar işte bunun icin anlayanaaaaaa diyiyolum

Misafir Avatar
erol yücel 2 yıl önce

evet

Jandarma Astsubay personel alımları 2014 /...
KPSS 2014 sonuçları açıklandı ve puanı merkezi atamaya yetmeyecek adayların başvurusunu yapacakları ekranı...

Haberi Oku