Güncel:
Serdar Arseven emeklilikte yaşa takılanların sorununu ekrana taşıdı
Kanal A'da yayınlanan Basın ve Gündem programının bugünkü konuğu Serdar Arseven oldu. Fatih Şahin'in hazırlayıp sunduğu programda Arseven, emeklilikte yaşa takılan milyonlarca insanın sorununu Türkiye ile paylaştı.

IMF DAYATMASIYLA ÇIKTI
 

Emekliliği yaşa bağlayan yasanın 1999'da IMF'nin emriyle dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan tarafından çıkartıldığını kaydeden Arseven, 'O dönem yüzbinlerce insan emekliliği hak edip, her kıstası yerine getirmişken, birden yaş sınırıyla karşı karşıya kaldılar. Yani resmen emekli oldular ama, fiili olarak olamadılar. Prim yatırmayan ancak maaş alamayan emekli durumuna düştüler' dedi.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR ANKETİ TIKLAYIN OY KULLANIN


EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜ - GALERİ

NE İŞ VAR NE DE EMEKLİLİK
 
Emeklilikte yaşa takılanların sorunların eğilen Arseven, ' Mağdurlar ya 5-6 sene çalışmadan bekleyecek ya da çalışacak. O yaştan sonra iş bulmak zaten çok güç. Ne iş var ne de emeklilik. Bir de üzerine sağlık primleri ödüyorlar' ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARLA GÖRÜŞTÜ
 
Emeklilikte yaşa takılanlarla Başbakan Erdoğan arasında dün Meclis'te gerçekleştirilen görüşmenin ayrıntıları hakkında bilgi veren Arseven, Başbakan'a bir dosya teslim ettiklerini belirtti.

BAŞBAKAN UMUT VERDİ
 
Başbakan Erdoğan'a emeklilikte yaşa takılanların erken emeklilik peşinde koşmadıklarını anlattıklarını kaydeden Arseven şöyle konuştu:

Başbakan Erdoğan mağdurlara umut verdi. Konuyla ilgileneceğini ve hemen bir çalışma yaptıracağını söyledi. Bu haksızlığı AK Parti yapmadı. Ama bir sürü hakszılığı düzeltti. Medya bu konunun üzerine pek fazla eğilmiyor. İnsanlar çok sıkıntılı. Ankara'da emeklilikte yaşa takılanlar bir eylem gerçekleştirdi. Kimi Sincan'dan dahi yol parası yüzünden gelemedi. Bunların çoğu Ak Parti'ye oy verenler. Benim kendi adıma bir beklentim yok. Amacım sadece bu insanların sesini duyurabilmek.Burada milyonlarca insandan bahsediyoruz. Bütçeye yük getirelebilir farkındayız ama bu aradaki farkı mağdurlar ödeyebiliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
yusuf 2 yıl önce

Haram helalle karışmış,
Herkes harama alışmış.
Adalet hep yok sayılmış,
Yüce adaletinle bizi koru Allahım
Şerefsizler adam olmuş,
Çalıp çırpıp sultan olmuş.
Gariplerse mağdur kalmış,
Şefkatini gariplerden eksik etme Allahım.

Misafir Avatar
aysel 2 yıl önce

Serdar Arseven beyi Kınıyorum!!! Niye mi? Mağdurların üzerinden prim yapmaya çalışıyor bu gazeteci...Emekli olmak için Para ödemek de ne oluyor...Bu insanlar nerden ödeyecekler bu parayı? İşiniz Hükümete Kaynak bulmak mı sizin? Bir Emekli ödeyeceği paraları kaç yılda amorti edecek?

Misafir Avatar
salih vatansever 2 yıl önce

teşekkürler serdar arseven bey bize gösterdiğiniz ilgi ve destekten dolayı allah sizden razı olsun

Misafir Avatar
mehmet 2 yıl önce

emeklilikte yaşa takılanların haklı davasına kimler destek veriyorsa hepsine teşekkürler biran önce yaşından dolayı emekli olamayan ve yaşından dolayıda iş bulamayanlara bir çözüm getirilsin çok maduruz sabırlar tükeniyor

Misafir Avatar
erdal pirli 2 yıl önce

EMEĞİ GECEN HERKESE TŞK EDİYORUM ÖNCELİKLE SERDAR ARSEVENE GERCEKTEN COK MADUR OLDUK BU KONUDA

Misafir Avatar
ahmet oral 2 yıl önce

serdar arseven beyefendiye saygı ve sevgilerimi sunar ellerinden öperim milyonlarca insana bir anda babalık yapıp sahiplendi seslerini çıkartamayan bu insanların sesi oldu ALLAH razı olsun başkanımızıd çok iyi biliyor ve tanıyoruz biliyoruz ki bu konuya duyarsız kalmayacak bizlere sahip çıkacaktır inşallah ALLAH kolay getirsin

Misafir Avatar
kemal 2 yıl önce

staj borclanmasını hukumet eml mezunlarına borclandırma yapacakmı avukat stajerlere gecen sene bu hak verilmişti 500 bin magdur var belki daha fazla bu kişiler borclandıralacakmı hukumet ne düşünüyor

Misafir Avatar
ADNAN EMİR 2 yıl önce

ŞU ANKİ MEVCUT EMEKLİ İNSANLAR 5100-5500 SSK PRİMMİ İLE EMEKLİ OLMUŞLAR.HER AY DÜZENLİ EMEKLİ MAAŞLARINI ALIYORLAR.SAĞLIKTAN DA YARARLANIYORLAR. BİZLER SSK PRİMİ-Nİ 9100 GÜN OLARAK ÖDEMİŞ İNSANLAR HEM EMEKLİ OLAMIYORUZ HEMDE SAĞLIK SİGORTASINDAN FAYDALANAMOYIRUZ.BUNUN BÜYÜK BİR YANLIŞLIK VE BÜYÜK BİR HAKSIZLIK OLDUĞUNU YETKİLİLERE İLETEN SERDAR ARSEVER BEY E VE KONUYU EKRANA TAŞIYAN KANAL A YA SONSUZ TEŞEKKÜ
RLER EDİYORUM. ER YADA GEÇ HAK YERİNİ BULACAK VE IMF DAYATMASI İLE 1999 DA ÇIKARILAN BU ÇOK HAKSIZ YASA HİÇ SUÇU VE GÜNAHI OLMAYAN AK PARTİ TARAFINDAN DÜZELTİLEVEKTİR.BU YASAYI ÇIKARANLARA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. HAKSIZLIĞI KALDIRACAK OLAN SAYIN BAŞBAKANIMA VE DEĞERLİ AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNE SONUNA KADAR HAKKIMI HELAL EDİYORUM.ALLAH ONLARIN YARDIMCISI OLSUN. BU ÜLKEDE NELER OLUP BİTTİĞİNİ HERKES GÖRÜYOR. AKLA VE HAYALE GELMEYECEK İCRAATLAR OLUYOR. BİZLER DESTEK VERMEYE DEVAM ETTİĞİMİZ SÜRECE DE BU GÜZELLİKLERİ YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ. BU KONUDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER. ALLAH RAZI OLSUN.BAŞBAKANIMIZA DA HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BU YASANIN ÇIKARILMASINDA DA YARDIMCI OLACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUZ. KAYSERİ DE AK PARTİNİN NE DURUMDA OLDUĞUNU HERKES HİSSEDİYOR.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikametgah ilmuhaberi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bazı açıklamalarda bulundu.Erdoğan yaptığı açıklamada ikamet...

Haberi Oku