Bünyamin Gezer: 'Süper final hakemlere yaradı'
Eski üst klasman futbol hakemlerinden Bünyamin Gezer, Spor Toto Süper Final'in oluşmasının hakem kararlarına olan tepkiyi azalttığını söyledi.

Gezer, Kahramanmaraş'ta gazetecilere yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Final'de ilk haftanın çok önemli olduğunu, oynanacak karşılaşmalarda Galatasaray'ın puan kaybetmesi, Fenerbahçe'nin galip gelmesi halinde ise Spor Toto Süper Final'de heyecanın daha da artacağını vurguladı.

Hakemler açısından da zorlu bir sürecin başladığını ifade eden Bünyamin Gezer, bu maçları yönetecek 14 hakemin kampa alındığını, ancak bu isimler arasına birkaç isim daha eklenmesi gerektiğini savundu.

"KAMP KARARI HAKEMLERİN MORALİNİ BOZDU"

Kampa alınmayan hakemlerin şu anda moral ve motivasyon olarak kötü durumda olacağını öne süren Gezer, ''Neden? Çünkü 14 hakemi özel ayrı bir gruba aldınız, ama örneğin Aytekin Durmaz'ı almadınız. Hakemlik bir ekip işidir. Bir müsabakayı hakem kadar, yardımcı hakemler, yardımcı hakemler kadar, 4'üncü hakemler yönetir'' diye konuştu.

''Spor Toto Süper Final'in oluşması, hakem kararlarına olan tepkiyi azalttı'' diyen Bünyamin Gezer, herkesin Süper Final'i düşündüğünü, çünkü Süper Lig müsabakalarındaki toleransın bundan sonra gösterilmeyeceğini dile getirdi.

Geçmişte çok önemli hakem atama hataları olduğunu ileri süren Gezer, şunları kaydetti: ''Hakemlere baktığımız zaman çok fazla eleştiriye uğramadılar. Çünkü, Türkiye'de 3 Temmuz'dan sonra oluşan 'şike' süreci vardı. İnsanlar onu konuştu, hakemlerin yaptığı hatalar fazla konuşulmadı. Kimse onlarla ilgilenmedi ama Türk futbolu bugün o noktada değil. Spor Toto Süper Final maçları hakemler açısından irdelenecek maçlardır.''
Anahtar Kelimeler
Bünyamin Gezer

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Chelsea'de "kale" mücadelesi
ANKARA (AA) - İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin file bekçisi Petr Cech, yeniden takımın birinci...

Haberi Oku