Güncel:
Üniversiteye giriş sınavı kalkacak mı?
Erdoğan, “Özel okullar, ders kitapları ve bedava pad uygulamalarının dışında bırakılmaktan şikayetçi. Onları da kapsayacak bir uygulama mümkün mü?” sorusunu şu yanıtı verdi:

Özel okullardan hizmet alımı yapacağız

“Değerlendirebiliriz. Ancak özel okullara yeni imkânlar doğacak. 4+4+4 sistemi nedeniyle yeni binalara ihtiyaç olacak. Okul yapma konusunda büyük bir fatura var. Özel okullardan hizmet alma noktasındayız. Danıştay bozmuştu. Yeniden çalışma yürütüyoruz. Bunu da ilk kez açıklıyorum. Üniversite giriş sınavlarını da üniversite hazırlık kurslarını ortadan kaldırıyoruz. Bu dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar. İnsanların ellerindeki son imkânları bu alanda kullanmalarını istemiyoruz. Ben bazı büyük dershanelerle konuştum. Kendileri “Biz de bu yola girmeyi düşünüyoruz” dediler. “

CHP’de hala 28 Şubat iradesi var

Erdoğan CHP’nin 4+4+4 tasarısını protesto için Tandoğan Meydanı’nda ‘Grup toplantısı’ yapma kararını da eleştirerek şu değerlendirmeleri yaptı: Grup toplantısı Meclis’te yapılır. Tandoğan’daki mitingdir. Varsın mitingini yapsın. 4+4+4 halkımızı memnun edecek. Sayın Bahçeli destek veriyor. “İmam hatipleri birlikte açalım” diyor. “Buyursunlar beraber açalım” diyorum. CHP’nin tavrının nedeni, gizli gündemlerindeki 28 Şubat’ın koyduğu iradedir. O bozuluyor.”

haberevet.com

Anahtar Kelimeler
üniversite Sınavı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
yıldız 2 yıl önce

peki sınavsz unıvrstey diploma puanı ilemi gırılcek

Misafir Avatar
selvı 2 yıl önce

bence çok guzl bır duşunce seneye kalksın mumkunse

Kızkalesi'nde Kaybolan Gaziantepliyi Helikopter...
Kızkalesi'nde denize giren Gaziantepli bir vatandaşı helikopter arıyor. Arama kurtarma çalışmaları tüm...

Haberi Oku