Güncel:
Emeklilikte Yaşa Takılanlara Hakları Verilsin mi?..Büyük Anket'te son durum
Anket sonuçlarının rakamlar tatmin edici noktaya geldikten sonra başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün ilgililere iletileceğini açıklayan Haberevet Yayın Kurulu'ndan önemli çağrı.
Konu hakkında bir açıklama yayınlayan haberevet Yayın Kurulu, "Emeklilikte Yaşa Takılanların" büyük hak kaybına uğradıklarını hatırlattı.


Açıklamada şu ifadeler dikkat çekti:
"Bu konu görmezden geliniyordu, buna izin vermedik. Bu tür konuların ısrarlı takibi özellikle iktidar çevreleri tarafından elbette hoş karşılanmıyor. Siteniz haberevet, ısrarlı takibini sürdürürken, bu konu üzerinde niçin bu kadar çok durduğuna dair sorgulamalara muhatap olabiliyor. Haberevet, bağımsız bir sitedir. Çoğu site, reklam gelirlerini arttırmak için bin türlü numaraya başvururken, haberevet sadece okuyucularından güç almanın gayretindedir. Haberevet'in gündeminde emeklilikte yaşa takılanlar meselesinin yanısıra, taşeron işçilik, özelleştirme uygulamaları, kurumlardaki yolsuzluklar gibi önemli konular da yer almaktadır. Haberevet, balon gündemlerin peşinde koşan bir site değildir. Milletin gerçek dertlerini dert edinen bir kadronun yönetimindeki bir sitedir. Emeklilikte yaşa takılanların problemlerini yetkililere götürmek yerine pekala 'maddi kazançlar' peşinde koşma imkanı da vardır. Haberevet yönetimi bu yollara asla sapmaz ve sapmayacaktır. Bu noktada, siz kıymetli takipçilerimizden beklentimiz, haklarınızın takipçisi olmanızdır."

EMEKLİLİKTE YAÞA TAKILANLAR ANKETİNE KATILIN

Açıklamanın çağrı bölümünde de şu ifadeler yer aldı:
"Emeklilikte yaşa takılanlar, haklarını öyle umuyoruz ki alacaklardır. Bunun mümkün olan en erken vakitte gerçekleşmesi için bütün imkanlar zorlanmalıdır. Haberevet yönetimi olarak ankete katılımın tatminkar bir düzeye ulaşmasından sonra başta Sayın Başbakan olmak üzere bütün yetkililere sonuçları iletmenin gayreti içinde olacağız. Þu anda, ankete katılanların sayısı 10 bine yaklaşmış durumdadır. Hedef en az yüzbindir. Bunun yüzde doksandokuzunun "evet" yönünde olacağı anlaşılmaktadır.
Anketimize katılımınızı talep ve tavsiye ediyor, hayırlı günler diliyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
murat 2 yıl önce

evet bir sefere mahsus 25 yılı dolanlar emekli edilsin

Misafir Avatar
orhan 2 yıl önce

allah aşkına 25 yılı dolanlar bir sefere mahsus emekli edilsin piyasada bir sürü işsiz var işsizlik birazdaolsa önlenir

Misafir Avatar
gülay 2 yıl önce

mezarda degil yaşarken emekli olmak istiyorum hakımızı yiyenlerden huzuru mahşerde hesap soracaoğız tabiki inançları varsa

Misafir Avatar
turan erzurum 2 yıl önce

99 öncesi işe girenler ona göre emekli olsun99 sonra işe girenler de ona göre emekli olsun hak olan bu

Misafir Avatar
mehmet 2 yıl önce

arkadaşlar 9000 günden fazla bağkur ve ssk lıyım emekli olamıyorum 5 yıl bekletecekler. ben eşim iki çocuk difrizemi girelim 5 yıl bekleyelim.

Misafir Avatar
ersin erhan 2 yıl önce

hsecım zamanı geldıgı zamanda herseyi yapıyorlar

Misafir Avatar
nur 2 yıl önce

haklarımız verilsin başbakanıma güveniyorum bizim hakkımızı vericek

Misafir Avatar
enver 2 yıl önce

yasa çıktığında 2002 yılı idi kademeli olarak yaş artırıldı benim işe giriş tarihim 1986 neden bana bu yasa vurdu.bu haksızlık değilmi.benim gibi nice kişiler bu durumda mağdur oldu.hükümet bu konuda açıklık getirsin.saygılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikametgah ilmuhaberi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bazı açıklamalarda bulundu.Erdoğan yaptığı açıklamada ikamet...

Haberi Oku