Siyaset:
Erdoğan Isparta Mitingi Canlı İzle
"Bugünlerde sizin hayır dualarınıza her zamankinden fazla ihtiyacımız var çünkü bizimle sandıkta yarışamayacaklarını anlayanlar artık şiddete başvurmaya başladılar. Þiddetle bu işi bitirebileceklerini zannettiler, önce Kastamonu'da konvoyumuza saldırdılar bir polisimizi şehit ettiler, AK Parti'nin seçim bürolarına şuana kadar 150'ye varan seçim bürolarını, araçlarımızı molotoflu saldırılarla yaktılar yada cam, çerçeve indirdiler.

Diyarbakır'da benim Hazro ilçe başkan yardımcımı kaçırdılar, AK Parti'li diyerek Silvan'da bir işadamının iş makinalarını yaktılar. İstanbul'da aynı şekilde terör estiriyorlar bunlar BDP yandaşlarının eylemleri, şiddet sadece onlardan gelmiyor, Karadeniz Hopa'da bile AK Parti'nin karşısına dikiliyor, orada da CHP ve yandaşları araçlarımıza saldırarak bir polisimizi ağır yaraladılar. BDP'nin bir bayan milletvekili ne diyor CHP'nin şansı yoksa AK Parti'nin kazanmaması için MHP'ye verelim diyorlar, tezgah kurulmuş.

BDP'liler Doğu, Güneydoğu'da teröriste sırtlarını dayadıkları yetmiyormuş gibi böyle bir işbirliği içine giriyor. İşte Van Başkale teşkilatında MHP teşkilatı BDP'ye geçti, bu danışıklı dövüş nasıl oluyor. MHP Genel Başkanı AK Parti'ye kaplan kesilirken, CHP'ye, BDP'ye çıtını çıkartamıyor onların karşısında kuzu kesiliyor. Bu CHP'ye Isparta 12 Haziran'da dersini verecektir, kapı kapı dolaşacağız 10 günümüz kaldı, bütün ahbapı herkesi dolaşmamız lazım ve 12 Haziran'da bu kardeşiniz sizlerden gelin diyorum Isparta'nın milletvekili sayısı azaldı burada sizlerden 4'te 4 istiyoruz.

Burada Türk bayrağını kalkıp onların eline veremeyen bir genel başkan, bunun Türkiye'de iktidar diye bir derdi olabilir mi? Bu ancak CHP'nin içindeki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor ama kalkıp CHP'de bunun hesabını soramıyor. Ben CHP'ye gönül veren kardeşlerine sesleniyorum kafamızı elimizin arasına alalım ve bu CHP nereye gidiyor diye kendimize soralım. Sandıktan umudunu kesenler işte böyle taşla, sopayla, molotofla ortalığa dökülürler, milletle iletişim kuramayanlar böyle provokasyonla kafaları karıştırmaya çalışırlar benimse kapısını çalacağım tek yer var millet.

Benim tek ortağım sizlersiniz, bu oyunu bozacak, bu tezgahı alt üst edecek olan sizlersiniz. Biz bu şiddet eylemlerinin hiç birine boyun eymeyeceğiz, asla geri adım atmayacak, bu tuzaklara düşmeyeceğiz, dün Diyarbakır gümbür gümbür meydandaydı ve oradan evelallah tüm Güneydoğu'ya Diyarbakır halkı seslendi, ne dedi? Biz varız' dedi, ben Diyarbakır'lı kardeşlerime korkuyu, korkuttukları için teşekkür ediyorum. Bizi merhum Menderes'in akıbeti, yüce divanla korkutamazlar, CHP bize 'sen Menderes'in akıbetini bilmiyormusun?' diyor. Taşla sopayla, molotofla korkutamazlar biz bu yola, millet yoluna başımızı, canımızı koyarak çıktık o şekilde yürümeye devam edeceğiz. Hz Ali'nin ifadesiyle 'Ecelimiz, ömrümüzün kefilidir' bugüne kadar çetelerle nasıl mücadele ettiysek bu mücadeleyi aynen sürdüreceğiz. Korkunun ecele faydası yoktur, tayin edilmiş ömür ne bir an öte ne bir an geri gitmez. Öyleyse kimse boşuna hesap yapmasın.

Son günlerde CHP genel başkanı bir yeni CHP'dir tutturmuş gidiyor. Yeni CHP sadece ve sadece yeni bir projedir, eski CHP millete göbeğini kaşıyan adam, o zihniyet millete bidon kafalı, o zihniyet millete CHP'ye oy vermediği için aptaldır diyordu şimdi de Bursa'da sayın Kılıçdaroğlu ne diyor? AK Parti'ye oy verenleri beyinsiz olarak ifade ediyor, bunların siyasi ahlakı bu, siyasi edebi bu, cevabıda verdiğiniz zaman rahatsız oluyor beyler, kendisini aynada görüyor diyorlar sen bugüne kadar aynada tanımladın zaten yalan, yalan, yalan hayatın bu zaten. Bunların gözü var görmez, dili var hakikati söylemez, eski CHP camileri ahıra çeviriyordu, ilmihal kitaplarını yasaklıyordu, ezanı Türkçe okutuyordu, merhum Menderes geldi ve ezan aslına döndü.

Bu CHP eğitim işini açıkladı imam hatiplere düşmanlık devam ediyor, geçenlerde soruyorlar ama sizin eğitim programınızda bu yok 'ben neden İmam Hatip'lere karşı olayım ama ne kadar ihtiyaç varsa o kadar' diyor ihtiyaç ne demek kim nerede okuyacaksa bırak okusun yani İmam Hatip'te okuyan illa imam mı olacak, ziraatte okuyan illa ziraatçi mi olacak ben İmam Hatip'ten mezunum ama beni İmam Hatip mezunu olarak üniversiteye almadılar gittik birde lise bitirdik, hepsini okuduğumuz halde okuduğumuz dersten gittik imtihanları verdik ondan sonra tekrar lise mezunu olarak üniversiteye girdik iktisat okuduk, benim 4 çocuğumda İmam Hatip mezunu ne olacak ve ben kendileriyle de iftihar ediyorum ama İmam Hatip'i bitirdikten sonra gittiler farklı işlere atıldılar bu özgürlükler dünyasında ben yavrularımı istediğim yerde okutabilmeliyim bunun önüne kimse geçmemeli düz lisede okuyanlara ihtiyaç mı vardı da bu kadar düz lise yaptınız zamanında, biz bunları yavaş yavaş azaltacağız.


İsteselerde istemeselerde siz bize güç verdiğiniz sürece açtık, açıyoruz ve açacağız ben inanıyorum ki Isparta'nın bu yönü çok güçlü onun için Isparta bu seçimde dört sıfır yapmalı. Eski CHP 27 Mayıs darbesine çanak tutuyordu, Menderes ve arkadaşlarını kim ipe götürdü? Onlar götürdü, idamına alkış tuttuklar 27 Mayıs'ı bayram ilan eden CHP, bunlar darbecidir, bunlar darbeden nemalanırlar, işte yeni CHP Nur Serter'in ifadesiyle 'millet göbek attı' diyecek kadar saygısızlaşıyor.

Sayın Demirel'in devlet adamlığı tecrübesini bir yana koyalım halk partisi için eşkiyanın koruyucusudur diyordu, şehit düşen askerin hakkını aramazda, şehir, kır eşkiyası diye bir takım canilerin koruyucusu kesilir' diyordu. Þimdi kime akıl hocalığı yapıyor? CHP'ye, MHP'ye yeter ki AK Parti iktidar olmasın diye bu savaşı veriyor, ben futbol takımı gibi parti tutanlara sesleniyorum gelin bu oyunu bozalım eser siyaseti başkadır, istismar siyaseti başkadır. İşte bugün Hopa'da ki şehir eşkiyasına sahip çıkan CHP budur.

Devamı geliyor....
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
D 3 yıl önce

HANİ GÖRÜNTÜLER ÇABUK GÖRÜNTÜLERİ VERİN

Tayyip Erdoğan kimdir? Recep Tayyip Erdoğan...
Başbakan Erdoğan kimdir? Recep Tayyip Erdoğan nereli? Tayyip Erdoğan ile Emine Erdoğan ne zaman evlendi?...

Haberi Oku