Siyaset:
CHP'DE TRAVESTİ ADAY!..GAAAYET YUMUÞAK BİR DURUM!...
Öykü Özen, "Türkiye'de büyük bir kısmı gizli 10 milyonu aşkın eşcinsel var. Sadece eşcinsellerin oyları bana yeter" dedi.

Bursa'da kısa adı 'Gökkuşağı' olan "Travestileri, Transseksüelleri, Gayleri, Lezbiyenleri Koruma, Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikleri Geliştirme Derneği"nin Başkanı transseksüel Öykü Özen siyasete adım atıyor.

Gökkuşağı Derneği Başkanı Travesti Öykü Özen, CHP'den milletvekili aday adayı oldu.

Öykü Özen'in seçimde kullanacağı sloganlar şöyle: 'Geçin bunları geçin. Tek kalemde silin. Yeni bir gelecek için Öykü Özen'e oy verin', 'Siyasete renk geldi, meclise neşe geldi', 'İşte sizin yeni umudunuz Öykü Özen', 'Meclis'in bir Osmanlı kadınına ihtiyacı var. İşte o benim', 'Neden CHP? Herkes için olduğu için.'

Aday adaylığıyla Türkiye'de bir tarih yazacağını belirten Özen, "CHP, toplumun her kesime sahip çıkan b ir parti. Biz toplumun ötekileştirilmiş kesimi olarak görülüyoruz. Ancak bizim de diğer insanlardan farkımız yok. Bunu kanıtlamak ve özellikle eşcinsellerin sorunlarını TBMM'ye taşımak için aday adayı olmaya karar verdim" diye konuştu.

CHP Genel Merkezi'ne bugün giderek Bursa'dan aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu söyleyen Öykü Özen, Türkiye'de büyük bir kısmı gizli olmak üzere 10 milyonu aşkın eşcinsel olduğunu söyledi.

Özen, "Sadece eşcinsellerin oyları bana yeter. Artık bizim de TBMM'de yer almamız gerekiyor. Bunun için de CHP'yi uygun gördüm. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çok samimi olduğuna inanıyorum" dedi.

Milletvekili seçildiği taktirde TBMM'ye ilk kez bir transseksüelin gireceğini ifade eden Öykü Özen sözlerini şöyle tamamladı:

"Milletvekili olmayı istememin nedenlerinden biri de eşcinsellere karşı önyargıların yıkılmasını sağlamak. İnsanlar eşcinselleri sadece eğlence ortamlarında tanıyorlar. Gerçek hayatta da yaptığımız başarılı çalışmaları herkesin görmesini istiyorum. Dernek üyesi arkadaşlarım da aday adaylığımdan dolayı çok mutlu ve umutlu. Artık bir şeylerin değişeceğine inanıyoruz."

CHP'DE ADAY ADAYLIÐI BAÞVURULARI SONA ERDİ

CHP'de 19 Mart Cumartesi günü başlayan milletvekili genel seçimlerine yönelik aday adaylığı başvuruları tamamlandı.

Saat 20.00'ye kadar alınan başvuru sayısının 4 bin civarında olduğu belirtilirken, CHP Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Bihlun Tamaylıgil de kesin rakamın daha sonra açıklanacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'dan, eski Genel Başkan Deniz Baykal Antalya'dan, eski Genel Sekreter Önder Sav Ankara'dan başvuruda bulunurken, Ergenekon Davası tutuklu sanıklarından gazeteci Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan, eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ile DİSK Genel Başkanlığı görevinden istifa eden Süleyman Çelebi de başvuru yapan aday adayları arasında bulunuyor.

Emekli Yargıtay Üyesi Kadir Özbek ile eski İstanbul İl Başkanı Berhan Þimşek, eski YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner de başvuru yapanlar arasında yer alıyor.

Öte yandan oyuncu Peker Açıkalın ile sanatçılar Sabahat Akkiraz, Emre Saltuk, Hilmi Yarayıcı, Ali Rıza Binboğa ve Tolga Çandar da aday adaylığı başvurusu yaptı.

Yılmaz Güney'in kız kardeşi Güzide Sayıl ve Güney'in erkek kardeşi Yaşar Pütün, Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü, Alevi Bektaşi Federasyonu eski Genel Başkanı Ali Balkız, eski ATO Başkanı Sinan Aygün, hakem Selçuk Dereli, gazeteciler Oktay Ekşi ve Hulki Cevizoğlu aday adaylığı başvurusunda bulundu.

İstanbul Milletvekili Ali Topuz ve Esfender Korkmaz, Ankara Milletvekili Nesrin Baytok, Muğla Milletvekili Gürol Ergin, Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, yapılacak seçimler için aday adayı olmayacaklarını açıklamışlardı.

Bu arada ''Devrimci Karargah Örgütü'' davası kapsamında tutuklu bulunan Hanefi Avcı'nın da aday adaylığı için başvuruda bulunduğu iddia edildi ancak CHP kaynakları bu bilgiyi doğrulamadı. Avcı'nın avukatı Fidel Okan da dün yaptığı açıklamada, müvekkilinin hiç bir partiden aday adayı olmayacağını bildirmişti.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
şaban 3 yıl önce

travesti ler bursalı lar hahaha

Misafir Avatar
3 yıl önce

Atatürkün partisi CaHilPe ne duruma düştü be....

bütün travesti transeksuel halk dilinde tob dedikleri cinsi şeyler burdan aday adayı oluyor acaba chp yönetimi ne yapacak

Erdoğan'dan Tarihi Konuşma
Türkiye'nin yeni Cumhurbaşkanı ile yeni Başbakanı birlikte yeni Türkiye'yi yönetmeye başlıyorlar. Türkiye'nin...

Haberi Oku