Yaşam:
İzmir'de lisede kavga
İzmir'in Eşrefpaşa Semti’nde, Açık Lise’de eğitim gören 17 yaşındaki N.K., ayrıldığı erkek arkadaşının Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi A.T. ile arkadaşlık yaptığını öğrenince, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden ona ulaşarak tartıştı. Tartışmanın ardından randevulaşan kızlardan A.T., yanına, kendisiyle aynı lisede, Makine Bölümü 10’uncu sınıfta okuyan Beyhan Ç.’nin de aralarında bulunduğu arkadaşlarını alarak, 18 Þubat’ta N.K.’nin evinin önüne gitti.

Yaşama döndürüldü

’Küçük yaşta kız çocuğuna cinsel taciz’ suçundan da poliste kaydı bulunduğu belirtilen N.K., gruptaki kızların üzerine bıçakla saldırdı. Bu sırada kasığına gelen bıçak darbesiyle ağır yaralanan Beyhan Ç., hastaneye kaldırıldı. Aşırı kan kaybeden, götürüldüğü İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde doktorların çabalarıyla, duran kalbi yeniden çalıştırılarak hayata döndürülen Beyhan Ç., yoğun bakım ünitesine yatırıldı.

Sol tarafı felç kalabilir

Hayata döndürülmesine rağmen kısa süreli oksijensiz kalmanın beyninde zarara yol açacağı ve bu nedenle de felç kalabileceği bildirilen Beyhan Ç. için korkulan oldu. Liseli Beyhan Ç.’nin yapılan ilk kontrollerde, sol tarafını hiç hissetmediği, gözünü, kolunu ve bacağını oynatamadığı bildirildi. Doktorlar, hayati tehlikesi devam eden Beyhan Ç.’nin yaşama tutunursa, fizik tedavi ile eski sağlığının ne kadarına kavuşacağının ise henüz bilinemediğini belirtti.

Beyhan Ç. yaşam savaşını kazandı, ancak felç kalma riski devam ediyor.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Denizli'de Çocuk İşçi Feci Şekilde Öldü
Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde 16 yaşındaki Emin Halastar, iş makinesine kapılarak feci şekilde can...

Haberi Oku