Güncel:
Tütün şarapla yıkanırsa ne olur?
Peki sigaraya İslam dini nasıl bakıyor?Haram mı , mekruh mu? İşin bir başka tarafından da çoğu sigara firmasının tütünü şarapla yıkanması var. Tütünün şarapla yıkanması sigara hakkında dini hükmü etkiler mi? Bütün bunları bir ilahiyatçıyla Enver Baytan Hocaefendiyle konuştuk. İşte Baytan Hocaefendinin Haberevet’e yaptığı değerlendirme:

Tütün şarapla yıkanırsa ne olur?
Baytan Hoca:
“ O zaman kötülük üstüne kötülük oluyor. İçki aynen idrar gibidir. Yani bir kimse şunu iyi bilmeli; şarabı, rakıyı, benzerini içtiği zaman idrar içiyor gibi oluyor. İçki deyip geçmeyelim. Bir de onu sigarayla bulaştırıp, sigaradaki nikotin bir yana şaraptan gelen zararlı madde birleşince pislik üstüne pislik olur. Bir pisliği öbür pislikle gideremezsin.”

Memleketin Sahibi Yok!..

Enver Baytan Hocaefendi, sigara’nın şarapla yıkanmasını “bir nevi cinnet, akıl kârı değildir;” şeklinde yorumladı. Baytan; sigara konusunda ABD’ye dikkat çekti. “ABD sigarayı ihraç edeceği zaman öyle rastgele göndermiyor. Memleketi mahvetmek için ne lazımsa yapıyor. Bunu bizzat görenlerdenim. Memleketin sahibi yok. Turist Türkiye ‘ ye gelirse içki içmeyi değil; içki içmemeyi öğrensin.”

Enver Baytan Hocaefendi uyardı!
“Sigara içenler iradelerini kullansınlar .İnsana irade diye bir kuvvet verilmiştir.Her insan da vardır.Bırakamıyorum diyenler doğru söylemiyorlar; vazgeçemiyorum diye bir şey olamaz.”


ALİ ÖZKEN
HABEREVETAnahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Abdul Kerim 4 yıl önce

ne yani şimdi içtiğimiz sıgara şaraplımı

eee
şarapsız sıgarayı nerde bulacaz

62.Hükümetin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ekibini...
Ahmet Davutoğlu bakanlar kurulu listesini açıkladı.Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından...

Haberi Oku