Güncel:
Başbakan Erdoğan Kanal 7 ve Ülke TV'de : Bu Kumpas felaket!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Acet, Turgay Güler, Hasan Öztürk ve Ersoy Dede'nin sorularını cevaplandırdı.

Başbakan Erdoğan, bugüne kadar karşı karşıya geldikleri kumpaslar içinde kendisini en fazla zorlayınnın "bu kumpas" olduğunu söyledi.

Erdoğan, Kanal 7 televizyonunda yayınlanan İskele Sancak adlı programın konuğuydu.
Bugünkü Kocaeli, Manisa ve İzmir mitinglerindeki coşku ve büyük kalabalıkların verdiği morali hissettiren Erdoğan, net mesajlar verdi:


"Bu kumpas bir felaket. Bunların mamaları kesildi diye bunları yapıyorlar. Dershaneler meselesi büyük rant meselesi. Öyle ucuza filan yok. Bunların mamalarını kesiyoruz diye yaptıkları. Bizi asıl sıkıntıya düşüren, yasal veya yasal olmayan...Bir ülkenin Başbakan'ı nasıl dinlenir? Başbakan'ın dinlenmesinde yasal dinleme diye birşey olamaz. Bunları bunu yapacak kadar alçaklaşmışlardır, adileşmişlerdir. Böyle bir şeyi anlamak mümkün mü? Benim uluslararası ilişkilerimi izleyecek, dinleyecek ve hatta görüntüleyeceksin. Güvenli hat, kriptolu hatta bile dinleyecek kadar izanını herşeyini kaybetmiş insanlar. Adamlar devletin kurumlarına yerleşmiş, Oradan güya devletin üst kademelerine kriptolu telefon veriyor. Bunun bizim dinimizde yeri var mı? Böyle birşey olabilir mi?.."

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: "SABİT KRİPTOLU GEZİCİ KRİPTOLU HEPSİNİ DİNLEMİŞLER!"

Başbakan Erdoğan, "Paralel Yapı ve dinlemeler" hakkında da şunları söyledi:

"Bizim bir sabit bir de seyyar kriptolu telefonlar var. İkisini de dinlemişler. Sayın Deniz Baykal'ıın görüntüleri, MHP Genel Başkan yardımcıları. Bunların hepsi çıktı ortaya şimdi. Bu teknolojide öyle birşey var ki. Bunu Amerika'dan yapıyor, Kanada'da yapıyor, birşeyler şimde bunlarla ilgili yakalanıyor gibi."

ERDOĞAN: "YARGI'NIN BİR KISMINI ELE GEÇİRDİLER."

"Bunlar bir kısım yargıyı ele geçirmişler. İlk derece mahkemede çok enteresandır. Bana yapılan çok hakaretler vardı. Eskiden ilk derece mahkeme ve Yargıtay lehime de karar veriyordu. Şimdi ise ilk derece mahkeme lehime karar veriyor,y Yargıtay bozuyor. Adam ölmüş annemle ilgili bir sürü iddialarda bulunuyor. Bu kurumların yeniden bir elden geçirilmesi gerekiyor. HSYK'ya niye el attık? Adam, "Başbakan'a bunun hesabını soracağız!" diyor. Bunlar tuzak kuruyor ama kendi kurdukları tuzağın üzerinde tuzak var. Bunu bilmiyorlar. Tabi bunlar aşılmaz işler değil. Bu devleti biz sokakta bulmadık. Şu anda milletimiz de bizden devletine sahip çıkmamızı istiyor. Şu ana kadar yaptığım bütün mitinglerde bu heyecan varsa böyle doluyor taşıyorsa miting alanları bu milletin talebini yansıtır. Tehditler filan benim için hepsi hikaye. Ben vatanım milletim için kefeni giyerek çıkmış insanım yola. Benimle beraber bu yola çıkmış arkadaşlarımla kardeşlerimle beraber bu işi yapacağız. Neymiş kainatın imamıymış. Yanında yıllar yılı beraber olmuş öğrencisi Latif bey neler anlatıyor. 15 yıl onu takip ettirmiş. Ben İmam hatip mezunuyum, bana hocalarım hiç böyle birşey öğretmedi. Bunlara cemaat denmez. Pırlanta gibi cemaatler var. Sen alim misin yoksa bu işleri takip eden bir İstihbarat elemanı mısın?."

ERDOĞAN: "BU KADARI DA OLMAZ!"

"İstanbul Başsavcısı'nın yaptığı açıklama manidardır. Birçok klasörlerin geleceğinin anlaşıldığını söyledi. Bu dinlemelerle ilgili. Yargıda Emniyet'te çok temiz insanlar var, onları tenzih ederim, birileri gidiyor, bunlara çalışıyor. Bunlar zamanında paralel çalışmışlar. utanmadan sıkılmadan birileri diyor ki, onların kendi kanallarından da bana özet bilgiler geliyor, bunlarda ar haya kalmadı. Diyor ki, "üstüne haber verecekmiş, üstüne haber verdiği zaman müsaade eder mi" diyor. Bu nasıl bir bakış açısı. Üstünün izin vermeyeceği birşeyse, hemen oldu bitti ile çöz bu işleri! Paralel medya ile bir servis ağı kuruyorsun, çok gizli kaydı olan evrakları onlara servis ediyorsun. Bu kadar alçaklık adilik olmaz ya! "

ERDOĞAN: "YASİN EL KADI İLE ARKADAŞLIKTAN GURUR DUYUYORUM."

"Yasin El Kadı ile arkadaşlıktan gurur duyuyorum. Cumhuriyet de buna takmıştı. Yasin El Kadı hakkında neler yazdılar, El Kaide ile ilişkisi varmış., tanımasam inanacağım! El Kaide Türkiye'ye yerleşemedi, yerleşme gayretleri var. Benimle ilgili olumsuz açıklamaları var El Kaide'nin. Bu Pensilvanya değil mi Mavi Marmara gemisi ile ilgili olumsuz açıklamalar yapan. Paralel bunlar, Kılıçdaroğlu da aynı şeyleri söylüyor. Penvilvanya'nın Suriye'deki mağdurlarla ilgili ciddi yayını var mı?"

ERDOĞAN: "NE İSTİYORLAR SÖYLEYEYİM..."

"Ne istediklerini söyleyeyim. Bu proje yaklaşık 35 yıllık bir proje. Pensilvanya'daki zat emekli olmuş bir zat değil. Tahsil itibarı ile ilkokul mezunu. Kendisine bir yeşil pasaport uydurmuşlar. Yurt dışına kaçtı. Vatanını çok sevdiği için 15 yıldır vatan hasreti ile yanıyor. Ben de 'Artık dönün, bu millet seni bekliyor' dedik. Gidiyoruz, bunların olimpiyatlarına katılıyor. Gittik, bunlara refere olduk. Bütün bunlar yaşandı. Bizim o davetimize oradan çok farklı cevaplar. Yok, biz sıkıntıya düşmeyelim diye gelmiyormuş! Kolay kolay gelmez. Rahmetli Savaş Ay'ın programında "Hazret-i Cebrail gelse siyasi parti kursa ona da oy vermem derim diyor. Teşbih hata kabul etmez bu konularda. Sen kalkıp Hazret-i Cebrail'in işi bellidir."

ERDOĞAN: "ŞAHSIMA YÖNELİK SUÇLAMALARI HİÇ CİDDİYE ALMIYORUM"

"Benimle ilgili iddialar hakkında her türlü tedbiri alırım. Abdestinden şüphesi olmayının namazından şüphesi olmaz. Kemal Kılıçdaroğlu kalkıyor ona gönderilen montajlarla filan konuşuyor. Bir odanın içine sığmayacak kadar parayı neyle götürüyorsun. Bütün bunlara karşı bizim bu devletin bekası için atılması gereken adımları zaten başladık, atıyoruz. Seçim sonrası bu süreci hızlandırma zorunluluğumuz var. Artık bir yerde CHQP düştüyse, MHP'ye oy ver., BDP'ye oy ver."

ERDOĞAN: " AH BENİM CANIM KARDEŞLERİM"

"Ah benim canım kardeşlerim, kula kulluk etmeyin. Allah'tan başka kimseye kul olma. Sen Pensilvanya'dakinin kulu musun? Sen hikmet arayışını bırak. Miraçtan Peygamber efendimiz iniyor. Son katıldığım Olimpiyatlarda Peygamber Efendimizin gelip orada folklorik oyunları seyrettiğini söylüyorlar. Çok temiz kardeşlerimiz var. Evlerde beddua seansları yapan ablaları da uyarıyorum. Bu beddualar bumerang gibi gelir kendilerini bulur. 28 Şubat olaylarında Pensilvanya'daki zatın vermiş olduğu fetvalar var, birinde itikadi olduğunu söyler, 28 Şubat'ta açma noktasında... 5 ay önce beddua olayında ne söyledi? Densizlik diyordu ne oldu. ne oldu, kayış attı.

"BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN İKİ YILLIK ÖMRÜ KALDI!" HABERİ

Başbakan Erdoğan, "Paralel gazetelerden birinde kendisi hakkında 'İki yıl ömrü kaldı!' şeklinde bir haber çıktığının" hatırlatılması üzerine, "Allah'ın verdiği ömrü öne alma, arkaya atma imkanı yok. Ya Şâfi deriz, ömrü veren O'dur. Bu maratonu götürüyoruz.... Siyaseten bitirmekse... Müslüman o kimsedir ki, elinden ve dilinden bütün Müslümanlar emindir. Bir de bakıyorsunuz beddualar var. Müslüman bırakın Müslüman'a diğer insanlara bile beddua edemez."


ERDOĞAN: "ANAYASA MAHKEMESİ'NE BAŞVURMAYI BECEREMİYORLAR!"

"Arkadaşlarımız fezlekelerin görüşüleceği  o tarihte Meclis'te bulunacaklar, fakat dikkat edilirse Muhalefet partisi soruşturmaya yönelik bir adım atmadı sadece toplantı yapılmasını istedi, burda farklı bir amaç var acaba 10 gün kala bir şey bulabilir miyiz? cabaları var tabi bunlar hukuktan da anlamıyor hukukçuları var ama görüyorsunuz Anayasa Mahkemesi'ne başvurmayı beceremiyorlar. Zaten bunların yeter sayısını toplayacağı konusuda muallakta. Bu dört arkadaşım gazete küpürleriyle yargılanamaz ortada bir suç varsa tabiki yargılanırlar ama ortada bir suç yok."İZMİR CHP'DEN ÇOK ÇEKTİ!"


- Öncelikle İzmir özellikle Ak Parti açısından anlamlı ve farklı illerimizden biri. Manisa'da büyük bir coşku vardı yaklaşık 80 bin kişi vardı ve o coşkudan İzmir'e geldim. İzmir'de de de büyük bir rakam vardı emniyet rakamlarına göre 180 bin kişi vardı. Tabi bu rakamlar bizlere önemli bir şeyi anlatıyor. İzmir'e yerel yönetim anlamında büyük bir haksızlık var bu haksızlığın başında da beceriksiz bir CHP var. Biliyorsunuz İzmirde büyük bir su sorunu vardı biz hemen el attık ve Göldes Barajını inşaa ettik. Bir diğer konu İzmir yeraltı problemi çöp problemi İzmir'in büyük sıkıntıları var. İzmir'de hala modern çöp depolama sistemi yok bu CHP'nin neresi modern?

- CHP zihniyetinde yalan, takiye, fitne çok mevcut, İzmirlinin yaşam tarzına müdahale edilecek söylemi büyük bir iftiradır. Zaten anaysada insanlarımızın bu tarz hakları korunmaktadır."ERGENEKON TAHLİYELERİ HAKKINDA AĞZI OLAN KONUŞUYOR!"

- Ergenekon davasıyla ilgili ağzı olan konuşuyor, bizim buradaki tek hedefimiz tutukluluk süreleriyle ilgili düzenleme yapmaktı. Diyelimki bir adam yargılandı ve 10 yıl sonra beraat etti ne olacak bu adama yapılan zulümdür. biz bu tutukluluk süresini 5 yıla indirdik ama bu 5 yıl bekletmelerini gerektirmez biran önce kararı vermek gerek. Biz Anayasa mahkemesine bireysel başvuruyu getirdiğimizde MHP, CHP, BDP buna karşı çıktı ama şimdi bu adamlar en fazla bundan yararlananlar oldu. Tabi bu adamlar beraat etmiş gibi bir algı oluşturuluyor bu adamlar beraat etmedi hala yargılanıyor ve ayrıca bu adamların yurtdışına çıkış yasakları var. Biz böyle olumlu bir adam atttık ve bu konularda özellikle bireysel başvuruda yeni adımlarda atılabilir. 17 Aralık öncesinde bu insanlar intikam timi kurmuş bu adamlar bunları burada nekadar fazla yatırırsam kardır mantığıyla hareket ediyor. Öyle bir şey olabilir mi?

"28 ŞUBAT'IN SİVİL KANADI NİÇİN YARGILANMIYOR?"

- Burada sadece TSK'nın subaylarını yargılamayı doğru bulmuyorum o dönemde bazı medya gurupları sivil kanatlar vardı bunlar niye yargılanmıyor. Bu Paralel yargı ve bunun pazarlayıcılarıda bu işin içindeydi. Şimdi bu seçim kampanyalarında da aynı başlıklar aynı köşe yazıları yazıyor bunlar..

"PARALEL DEDİĞİMİZ FENOMEN ÇÖZÜM SÜRECİNİ DE BALTALAMAK İSTEDİ!"

- Sürece yönelik son pakette çok ciddi adımlar var özallikle bölgeyi rahatlatacak bir hava sözkonusu ama bu paralel dediğimiz fenomen tabi bunuda baltalamak istedi şimdi ülkeyi nasıl karıştırabiliriz diye düşünüyorlar. Bizim bu noktadaki alternatiflerimiz çok farklı. Özel okullar getirdik her dilde özel okul kurmasına imkan sağladık ve bugüne kadar tespit ettiğimiz her şeyi bu pakete oturttuk ve hala sona ermedi sürekli güncellenerek ona göre ayarlanacaktır. Ben Oraları gezerken bizden hep istenen olağanüstü hali kaldırın başka bir şey istemeyiz biz ilk o işi yaptık. O bölgedeki insanımız neye laikse, batı da ne varsa orda da olsun istedik.

"NİSAN İLK HAFTASI DA TATİL, İKİNCİ HAFTA DÜZENLEMELERE BAŞLIYORUZ"

Ukrayna - Türkiye benzetmesi uygun değil bence çünkü koşullar başka örf adet başka, Şimdi sanırım bu son olaydan sonra Nisan'ın ilk haftasını da tatil yapabiliriz ikinci hafta Meclis çalışmalarına başlayacaktır. Birtakım düzenlemeler yapmalıyız çünkü artık bu yargı düzgün kararlar veremiyor. Bunun en büyük mağduru benim, adam çıkıp "Hırsız Başbakan" diyor ve yargı diyorki sen başbakansın siyasetçisin ağır tahriktir. Şimdi paralel vesayete son verene kadar çalışmalarımızı düzenlememizi yapmalıyız.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner118

banner113

CHP'de gündem revizyon
CHP'de imza yeter sayısına ulaşılamadığı gerekçesiyle olağanüstü kurultayın toplanmayacağının...

Haberi Oku