Eğitim:
MKÜ Dekanlarından anlamlı ziyaret


Güder, ziyarette yaptığı konuşmada, Dekan ve Dekan Yardımcılarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu görüşmelerin kurum adına faydalı bir durum olduğunu, yapılacak her türlü hizmetin ve çalışmanın destekçisi olacaklarını vurguladı.

Fakülte yönetimleri ile rektörlüğün bu anlamda birbiriyle fikir alışverişi içerisinde, uzlaşı sağlayarak amaçlanan hedeflere daha kolay ulaşabileceklerini belirten Güder, hizmetlerin daha ivedi bir şekilde gerçekleşebileceğini kaydetti.

Güder, fakültelerin talepleri doğrultusunda ilgili mercilerden izin alarak gerekli çalışmaları yapmaya hazır olduklarını, bölümlerin eğitim-öğretim, akademik araştırmalar açısından sağlıklı ilişkiler kurmaları, mevcut fiziki koşulları iyi bir şekilde planlanmaları ve üniversitemizin gelişimine katkı sağlamaları yönünde beklentilerini dile getirdi.

Güder, MKÜ'nün 19. yılında oldukça gelişkin fiziksel alt yapıyla beraber çok önemli sayıda yurt içinde ve yurt dışında kaliteli akademik derecelere sahip olan kadrolardan oluştuğunu, imkanların daha efektif şekilde değerlendirilmesi, Türk Yüksek Öğretimi'ne araştırma-geliştirme olarak sunulan hizmetlerin daha iyi bir düzeyde gerçekleştirilebilmesi için organizasyon içi işbirliklerinin dayanışmada çok önemli olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Rektörlüğe bağlı destek birimleri olan Enstitü Müdürlükleri, Daire Başkanlıkları ile Fakülte Dekanlıkları, Endüstri Müdürlükleri, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürlükleri'nin akademik nezaket içinde yürütülmesi gerektiğini belirten Güder, üniversitenin ürettiği iş ve hizmetlerin toplum nezdindeki saygınlığını artırıcı yönde ve kalitenin de markalaşma süreci sonunda bölgede ekonomik ve sosyal kalkınmaya, ülkenin genel olarak gelişmesi ve ülkemizin etkinliğinin arttırılmasına faydalı katkılar sunacağını kaydetti.

Ziyarette Mühendislik Fakültesi Dekanı Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Baltacıoğlu, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Temel Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Bahar Yılmaz, Dekan Yardımcıları Su Ürünleri Fakültesi Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Sefa Ayhan Demirhan, Yrd. Doç. Dr. Aydın Demirci, ile Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Osman Atahan, Mühendislik Fakültesi Dekan Yrd.BilgisayarMühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esen Yıldırım, hazır bulunduğu kaydedildi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner118

banner113

Ankara Batıkent'te ilk Montessori Eğitimini...
Ankara Batıkent'te Özel Çağ Okulları gelenekselleşmiş eğitimin aksine Montessori eğitim sistemiyle...

Haberi Oku